Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna.  O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Od przyszłej niedzieli przed Sanktuarium będzie można nabyć Baranki Wielkanocne w ramach pomocy Caritas  oraz kartki świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

2. W najbliższy piątek tj. 22 marca zostanie odprawiona Droga Krzyżowa tylko o godz. 16:00, a o godz. 17:15 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity odmawiając część różańca świętego w intencjach polecanych przez wstawiennictwo Świętej. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 23 do 27 marca 2019. Program Rekolekcji można zabrać z kruchty Sanktuarium oraz umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

4. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. W niedzielę 12 maja o godz. 11:00 – Pierwsza Rocznica Komunii Świętej dzieci klas IV SP, w niedzielę 19 maja o godz. 11:00 – Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III SP, w niedzielę 26 maja o godz. 9:30 – Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 lat). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

6. W kancelarii parafialnej można nabyć srebrne łańcuszki i medaliki z Matką Bożą Makowską oraz zdjęcia z wycieczki do Wieliczki.

7. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek tj. 19.03.2019 o godz. 15:30, a dla ministrantów o godz. 16:00.  Spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów odbędzie się we czwartek tj. 21 marca o godz. 18:30 w Sanktuarium.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców Makowa Dolnego na zebranie, na którym zostanie wybrany Przewodniczący Zarządu Osiedla i Zarząd Osiedla. Zebranie odbędzie się w dniu 24 marca 2019 o godz. 10:45 w Szkole Katolickiej.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców Grzechyni  na zebranie, na którym zostanie wybrany Sołtys i Rada Sołecka. Zebranie odbędzie się w dniu 23 marca 2019 o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w  Grzechyni.

10. Duszpasterstwo Ludzi Pracy z Nowej Huty- Mistrzejowic, Solidarność Małopolska oraz Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci zapraszają na Uroczystości związane z 26 Rocznicą Śmierci ks. Kazimierza Jancarza które rozpoczną w sobotę 23 marca o godz. 14:00 Mszą Świętą w naszym Sanktuarium, po Mszy Świętej przemarsz do grobu ks. Jancarza oraz spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. 

11. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 15 600. Bóg zapłać.

 

 

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisławę Drabina(lat 89), + Jacka Lasek(lat 49)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

 

Intencje Mszalne

Skip to content