Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś obchodzimy II  Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek Mszy świętych w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11,00, 13.00 i 17:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.  W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne które potrwają do środy 3 marca. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny

Czwartek (4 marca) – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej  odprawiamy w piątki o godz. 17.00 i o godz. 18.30.W kaplicy w  Grzechyni w niedzielę po Mszy Świętej. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w piątek od 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych w całej parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17:30 będzie możliwość nabycia białych róż które chcemy ofiarować Matce Bożej.

5. W czwartek po wieczornej Mszy spotkanie z rodzicami młodzieży klas VIII z całej parafii w Sanktuarium.

6. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej  spotkanie trójek klasowych rodziców dzieci klas III z całej parafii w Sanktuarium.

7. Spotkania dla rodziców i chrzestnych przed chrztem świętym odbywać się będą w każdą pierwsza i trzecia sobotę miesiąca o godz. 10:00 w Sanktuarium.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Mariannę Chwistecką (lat 88), + Władysławę Sambor(lat 79), + Marię Biedrawa (lat 86)

+ Bogusława Jurowatego(lat 57), + Annę Grabiec(lat 67)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu  świeci.

 

Intencje Mszalne

Skip to content