Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 2. Niedzielę Wielkiego Postu i rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do środy, 8 marca. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy Świętej nauka ogólna dla wszystkich a o godz. 11.00 nauka dla dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa wszystkich Róż Żywego Różańca. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.

2. Porządek rekolekcji wielkopostnych:

* poniedziałek, 6 marca:

– godz. 8.00 – Msza Święta z nauką ogólną (transmisja on-line),

– godz. 15.30 – nauka dla uczniów z klas I – IV szkoły podstawowej z całej parafii,

– godz. 16.30 – nauka dla uczniów z klas V – VIII szkoły podstawowej z całej parafii,

– godz. 18.00 – wieczorna Msza Święta z nauką ogólną o godz. 18.00.

* wtorek, 7 marca:

– godz. 8.00 – Msza Święta z nauką ogólną,

– spowiedź od godz. 6:30 do 10:00  oraz  od 16:00 do 18:00

godz. 18.00 – wieczornaMsza Święta z nauką ogólną (transmisja on-line).

* w środę, 8 marca:

– godz. 8.00 – Msza Święta z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym,

– godz. 10.00 – Msza Święta dla osób chorych i starszych (z sakramentem namaszczenia chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem) (transmisja on-line),

– godz. 15.30 – nauka dla uczniów z klas I – IV szkoły podstawowej z całej parafii,

– godz. 16.30 – nauka dla uczniów z klas V – VIII szkoły podstawowej z całej parafii,

– godz. 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną połączona z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem rekolekcyjnym (transmisja on-line).

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Makowie  Dolnym Droga Krzyżowa będzie odprawiana również w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

4. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek, 9 marca, o godz. 16.30, w kaplicy św. Jana Pawła II a zbiórka lektorów w piątek, 10 marca, o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

5. Przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej są rozprowadzane baranki wielkanocne „Caritas” na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Do skarbonek na ołtarzach bocznych można tez składać dobrowolną  jałmużnę wielkopostną na ten sam cel.

6. Została opracowana mapa naszego cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych, która dostępna jest pod adresem www.mogily.pl/makowpodhalanski. Link do tej strony umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grobowiec i grób musi posiadać żyjącego dysponenta / opiekuna. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy posiadają groby lub grobowce na cmentarzu o wypełnienie deklaracji dysponenta grobu lub oświadczenia o rezygnacji z miejsca oraz dostarczenie ich do kancelarii parafialnej w czwartki lub piątki w godzinach od 8.30 do 12.00, dostarczając deklaracje należy posiadać potwierdzenie dzierżawy miejsca. Numer grobu musi zgadzać się z mapą umieszczoną na w/w stronie. Deklaracje można zabrać ze stolika z prasą katolicką lub pobrać ze strony internetowej parafii. W razie wątpliwości lub pytań prosimy zgłaszać się do kancelarii.  

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę Śladami Zbawiciela do Ziemi Świętej w dniach 6 – 12. listopada br. w cenie 2450 zł + 600 dolarów. Program dostępny jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 1000 zł zaliczki.

8. W niedzielę za tydzień, 12 marca, odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Równocześnie będzie to druga niedziela miesiąca, więc składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. Zakupiliśmy olej na ogrzewanie naszego Sanktuarium za kwotę  14.065 zł.

9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim zaprasza członków oraz sympatyków jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2022, które odbędzie się w dniu 11 marca 2023r. o godz. 15.00 w sali OSP Maków Podhalański przy ul. Kościuszki 2.

10  Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do przedszkola i oddziałów „zerowych” na rok szk. 2023/2024.  Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 do 14.00, w terminie 06 – 17. marca 2023r. Informacje oraz druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół oraz w sekretariacie.

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej oraz do oddziałów przedszkolnych. Zapisy będą prowadzone w dniach 06 – 10. marca 2023r., w godz. od 10.00 do 14.00 w sekretariacie szkoły.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Mieczysława Plutę (92 lata) i + Tadeusza Deję (87 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Skip to content