Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta o godz. 17.00. Przed Sanktuarium można nabyć wielkanocne baranki „Caritas”.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa jest odprawiana w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

3. W tym roku nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Sercanie. Są one planowane w dniach od 9 do 15 marca. Szczegółowy program podajemy w gablocie i na stronie internetowej parafii. Można również zabrać program ze stolika z prasą katolicką. 

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

5. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji pierwszego piątku i pierwszej soboty, ponieważ będą podczas Misji Świętych. Nie będzie też dodatkowych odwiedzin chorych przed Świętami. Wszystkich chorych z całej parafii odwiedzimy w środę, 13 marca, od godz. 9.00. W kancelarii parafialnej prosimy zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 2 marca, o godz. 10.00, w kaplicy Św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 8-9 marca 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Andrzeja Wilczka (91 lat), + Bernardynę Listwan (63 lata),

+ Mariannę Kadela (92 lata) i + Ewę Konarską – Bisaga (79 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content