Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

Dziś trzecia Niedziela Adwentu (Gaudete). O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna .  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w czwartek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.  Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.  Zachęcamy do nabycia jubileuszowego setnego  numeru naszego czasopisma „Przemienienie”, w którym znajdziemy między innymi: porządek wizyty duszpasterskiej w naszej parafii i wiele ciekawych artykułów.

2. W piątek (22 grudnia) o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Od godz. 17:15 odczytamy prośby składane pod figurą św. Rity i przesłane drogą elektroniczną.

3. Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się dzisiaj w godzinach 7:00 – 14 :00 przy Sanktuarium.

4. Ksiądz Proboszcz oraz Burmistrz Makowa Podhalańskiego serdecznie zapraszają na Wigilię dla Samotnych w dniu 23 grudnia od godz. 10:00 do 12:00 na makowski Rynek.

5. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

6. W sobotę 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00. Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.  Światło Betlejemskie będzie można zabrać na stół wigilijny w sobotę oraz w niedzielę do godz. 12:00.

7. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 13:00 i 17:00. Msze w Kaplicach w porządku niedzielnym.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan z rodzinami.

Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00

W poniedziałek (25 grudnia) świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św.  w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

8. W drugi dzień Świąt (26 grudnia wtorek ) obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej

o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 18:00 „Radosne kolędowanie” z  Telewizją Kraków. Wystąpią znani aktorzy z na antenie TVP i TV TRWAM.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+Andrzeja Elżbieciaka(lat 63), +Marię Knecht (lat 97), +Witolda Pieczarę (lat 77)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

Skip to content