Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

Dziś trzecia Niedziela Adwentu (Gaudete). O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna . O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w środę  o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.  Przy Sanktuarium i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.  Z  kruchty  Sanktuarium można zabrać  harmonogram wizyty duszpasterskiej(kolędy), plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest również na stronie internetowej parafii.

2. Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się w dniu dzisiejszym przy Sanktuarium w godz. od 8:00 do 13:00.

3. Odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną których nie odwiedzamy na pierwsze piątki miesiąca  odbędą się w poniedziałek 17 grudnia od godz. 8:30 .

4. W sobotę 22 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00.Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.

5. W sobotę (22 grudnia) o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. O godz. 17:00 różaniec z intencjami.

6. Ksiądz Proboszcz oraz Burmistrz Makowa Podhalańskiego serdecznie zapraszają na Wigilię dla Samotnych w dniu 22 grudnia od godz. 10:00 do 12:00 na makowskim Rynku.

7. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

8. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

9. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 pobłogosławimy nowych lektorów(59 osób) dla naszego dekanatu.

11. W przyszłą niedzielę Zespół Regionalny „Zbyrcok” będzie rozprowadzał przed Sanktuarium nowo wydaną płytę z kolędami w cenie 30 zł.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Ludwika Muchę(lat 68), + Tomasza Banię(lat 74), + Jana Nieciąga(lat 66),

+ Kazimierza Steczka(lat 77)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Skip to content