Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

Obchodzimy dziś III Niedzielę Adwentu „GAUDETE” Niedziela Radości. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13:00 i 17:00. W dniu dzisiejszym poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci klas III z całej parafii w następującym porządku: o godz. 8.45 Maków Dolny, o 9.30 klasa III c, o 10:15 klasa III b, o 11:00 Grzechynia i o godz. 13:00 III a.  O godz. 13:00 Msza Św. na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Roraty w Sanktuarium odprawiamy  o godz.6.45 i 18:00. W Grzechyni w środę o godz. 16:00, w Makowie Dolnym w czwartek o godz. 16:00 Przy Sanktuarium i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są rozprowadzane po każdej Mszy świętej w niedzielę oraz po roratach.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek ( 14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła

3.  Odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odbędą się we wtorek 22 grudnia od godz. 10:00. . Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

4. Spowiedź w Sanktuarium odbywa się codziennie w czasie rorat oraz pół godz. przed każda Mszą świętą w tygodniu. Dodatkowo od 21 grudnia do 23 grudnia od godz. 6.45 do 10.00 i od 15.00 do 18.00. W wigilię od godz.  6.45 do 10.00. Księża również spowiadają od wtorku do piątku w godz. od  9:00 do 10.00.

5. W związku z obecną sytuacja epidemiczna oraz decyzją księdza Arcybiskupa wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się w następujący sposób:

Rodziny które pragną zaprosić księdza proszone są o wypisanie na kartce nazwiska rodziny oraz adresu z nazwą ulicy lub osiedla i nr telefonu. Kartkę z danymi należy wrzucić do puszki znajdującej się w kruchcie Sanktuarium do dnia 20 grudnia. Pozostałe rodziny zapraszamy na Msze Święte w Sanktuarium podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Terminy wizyty duszpasterskiej oraz godziny Mszy Świętych podamy w późniejszym terminie.

6. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

7. Zbiórka dla ministrantów w Makowie Centrum we wtorek o godz. 16:00. Zbiórka dla Lektorów w piątek o godz. 17:15.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje że istnieje możliwość skorzystania ze zniżki o 1 zł od osoby na miesiąc przez mieszkańców deklarujących kompostowanie bioodpadów. Szczegóły w siedzibie Urzędu i na stronie internetowej.

9. Zapłacono kolejną część granitu w wysokości 42 tys. zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 8 100 zł. Bóg zapłać

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Czesława Sałapatka(lat 83), + Tadeusza Lurkę(lat 47), + Grzegorza Żukowskiego (lat 31)

+ Gustawa Orlewicza (lat 90), + Stanisławę Polak (lat 84)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content