Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, tzw. Gaudete a zarazem drugą niedzielę grudnia. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 9.30 poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci z klas trzecich z Grzechyni i Makowa Dolnego. O godz. 11.00 dla dzieci z Makowa Centrum. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na zakup oleju opałowego do naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, 12 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,

Wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

Środa, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,

3. Roraty w adwencie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci.

4. Przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej rozprowadzane są małe i duże świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin a także rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

6. W środę, 14 grudnia, o godz. 18.00, będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Patronem tej modlitwy w grudniu jest św. Jan Paweł II a temat brzmi: „Ojczyzna niebieska a ojczyzna ziemska”. 

7. W czwartek, 15 grudnia, na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami.

8. Zbiórka ministrantów odbędzie się w czwartek, 15 grudnia o godz. 16.00 w kaplicy św. Jana Pawła II, zbiórka kandydatów na ministrantów będzie również w czwartek o godz. 17.15 a zbiórka lektorów w piątek, 16 grudnia o godz. 17.15.

9. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, będą w sobotę, 17 grudnia od godz. 10.00.  Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

10. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 17 grudnia, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

11. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym.

12. Od przyszłej niedzieli, 18 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii Adwentowe Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą trwały do środy 21 grudnia. Będziemy gościć br. Benona Wylegałę Pełnomocnika Prowincjała Polski ds. Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który poprowadzi parafialne spotkania ewangelizacyjne. W tym czasie będzie też możliwość zaopatrzenia się w wartościowe filmy i inne publikacje. Szczegóły na plakatach w gablocie.  

13. W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Sycylię. W programie m.in. Katania, Taormina, Syrakuzy, Monreale, Palermo, Wyspy Liparyjskie i Etna. Koszt 4.990 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

14. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Grzechyni zaprasza na kiermasz stroików świątecznych i ciast w niedzielę, 18 grudnia, od godz. 9.15 w budynku szkoły. Kiermasz połączony będzie z występem artystycznym uczniów.

15. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Makowie Podhalańskim zapraszają w dniu 18 grudnia po Mszy Świętej w kaplicy w Dolnym Makowie na spotkanie świąteczne połączone z kiermaszem. Spotkanie uświetni występ świąteczny dzieci z klas 1-3, koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły oraz wspólne śpiewanie kolęd. Można będzie również nabyć piękny stroik świąteczny, paczkę ciast domowej roboty oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznym klimacie.

16. W środę, 14 grudnia, o godz. 19.00 w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim przy ul. Kościuszki 5 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie dotacji na nowy piec lub pompę ciepła w gminie Maków Podhalański. Szczegóły na plakatach.

17. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 1.200 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stefana Biskupa (84 lata)

 Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Załączniki

Skip to content