Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 3. niedzielę adwentu tzw. Niedzielę Gaudete. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

2. Roraty w Sanktuarium odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Tegorocznym tematem jest „Franciszkowy Plac Budowy”.

3. Tradycyjnie w okresie Adwentu przed Sanktuarium oraz w kancelarii parafialnej rozprowadzamy małe i duże świece „Caritas” na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

4. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym. W ubiegłym tygodniu złożono 2.000 zł.

5. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, będą we wtorek, 19 grudnia od godz. 9.00.  Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

6. We wtorek, 19 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odprawimy nabożeństwo ku czci św. Józefa.

7. W piątek, 22 grudnia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

8. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę, 23 grudnia od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00 z przerwami od 10.30 do 11.00 i od 15.30 do 16.00. W Wigilię spowiedzi nie będzie. Natomiast zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w dni powszednie przed Mszami Świętymi oraz ze stałego konfesjonału od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 10.00.

9. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, będziemy przeżywać 4. niedzielę adwentu a zarazem Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu będą w Sanktuarium o godz. 6.30, 8:00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00 i 17.00. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej

Pasterka w Sanktuarium będzieo godz. 24.00. Do asysty na Pasterce zapraszamy Związek Podhalan oraz Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska z rodzinami. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

10. Światło Betlejemskie na stół wigilijny będzie można zabrać w sobotę, 23 grudnia (cały dzień) i w Wigilię (do godz. 12:00) od Ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Uroczystość Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzić w poniedziałek, 25 grudnia.Porządek Mszy Św. w Sanktuarium, o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11:00, 13:00 i 17:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

12. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowy parafian z kapłanem. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się o potrzebne łaski, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy. Wstępny porządek wizyty duszpasterskiej umieszczony jest poniżej oraz w gablocie ogłoszeń. Jednak w wyjątkowych sytuacjach może jeszcze ulec zmianie dlatego prosimy słuchać bieżących ogłoszeń.

13. Burmistrz Makowa Podhalańskiego wraz z organizatorami zaprasza na Wigilię na makowskim Rynku w środę, 20 grudnia, o godz. 11.00. Niech w to przedpołudnie zapanuje serdeczna atmosfera wzajemnej życzliwości i pokoju.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisławę Klimala (92 lata), + Kazimierza Kowalczyka (71 lat)

i + Stanisławę Weigt (86 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content