Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Niedziela Gaudete). O godz. 13.00 Msza św. na roczki dzieci z udzieleniem szczególnego błogosławieństwa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” nabywając świece Caritas dostępne przy Sanktuarium i w kancelarii parafialnej. Można również nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. W dniu dzisiejszym od godz. 9.00 odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Makowie. Również po Mszy św. w Kaplicy w Grzechyni Rada Rodziców zaprasza na kiermasz świąteczny, który obędzie się w budynku szkoły w Grzechyni.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (14 grudnia)– wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach

4. Przeżywamy Rok Miłosierdzia Bożego. Dlatego: od poniedziałku (14 grudnia) każdego dnia  o godz.14.50 będziemy czytać „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny. O godz.15.00 modlitwami rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do duchowego przeżycia czasu łaski i zgłębiania wielkości Bożego Miłosierdzia.

5. 19 grudnia (sobota) swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Mszy św. o godz. 8.00

6. 20 grudnia (niedziela) w Sali Stodoła o godz.18.00 w ramach „uczty duchowej” serdecznie zapraszamy na film: pt. „Narodzenie”, który wprowadzi nas w atmosferę i tajemnicę Bożego Narodzenia. Wstęp wolny.

7. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Grzechyni odbędzie się 10 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. bilety w cenie 15 zł. do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

† † † †

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Ryszarda Janik  (lat 52), Jan Czaja (lat 74) Edward Gliński (lat 76),

Janina Cepielik (lat 72), Antoni Bartoszek (lat 87),

 

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content