Przejdź do treści

3 Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Niedziela Gaudete). Na Mszy św.  o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” nabywając świece Caritas dostępne przy Sanktuarium i w kancelarii parafialnej. Można również nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Za tydzień odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Makowie. Również za tydzień po Mszy św. w Kaplicy w Grzechyni Rada Rodziców zaprasza na kiermasz świąteczny, który obędzie się w budynku szkoły w Grzechyni.

2. Kalendarz liturgiczny:

Środa (14 grudnia)– wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

3. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni – w czwartek
o godz. 16.00, na Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach

4. Odwiedziny chorych, z wizytą przedświąteczną, których nie odwiedzamy z comiesięczną posługą sakramentalną odbędą się w czwartek (15 grudnia) od godz. 9.00. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy dzieci do udziału w parafialnym  zimowym wyjeździe „Warszawa da się lubić” w dniach 30.01 – 03.02.2017 r. Z powodu ograniczonego czasu organizacji prosimy o kontakt z ks. Dariuszem. Koszt ferii uwarunkowany jest ilością uczestników

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy ukończyli III kl. gimnazjum, starszych, oraz osoby chodzące do innych szkół poza naszą parafią, którzy nie przystąpili do bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w każdą III Niedzielę miesiąca w Sali „Stodoła” o godz. 12.00

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Józefa Majchrzaka  (lat 80),  Józefa Piątka (lat 90 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Intencje Mszalne

 

Skip to content