Przejdź do treści

III Niedziela po Wielkanocy

1. Dzisiaj obchodzimy 3 Niedzielę po Wielkanocy. O godz. 9.30 będziemy przeżywać Jubileusze Małżeńskie, życząc czcigodnym Jubilatom wszelkich łask Bożych, opieki Matki Najświętszej na dalsze lata wspólnego życia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru „Przemienienia”. Znajdziemy w nim fotorelację z tegorocznego Misterium Wielkopostnego, przebieg Uroczystości Wielkiego Tygodnia, oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Nagrody książkowe za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru otrzymują: Michalina Budzyńska, Bożena Warta, Agnieszka Barzycka, Maria Paluchowska, Małgorzata Rusin. Gratulujemy zwycięzcom. Po nagrody prosimy zgłaszać się do zakrystii. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa majowe Pierwsze nabożeństwo z procesją dookoła kościoła odprawimy po wieczornej Mszy św.  o przygotowanie asysty prosimy Grupę Adorująca w Łagiewnikach. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 16.30

2. Kalendarz Liturgiczny:

– Poniedziałek (1 maja)wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek (2 maja)wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

– Środa (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przejście do miejsc pamięci w Makowie Podhalańskim.

– Czwartek (4 maja)wspomnienie św. Floriana, męczennika

– Piątek (5 maja)wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

– Sobota (6 maja) Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.10 odprawimy Mszę św. w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów. Spowiedź w I piątek miesiąca od 6.30 – 8.00 oraz od 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza św. Spowiedź również w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Spowiedź w kaplicach  w poniedziałek o godz. 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo I Soboty miesiąca.

Intencje Mszalne

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Stanisława Nieciąga (lat 79), Jadwigę Polak (lat 76), Zofię Kwaśną (lat 70)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Skip to content