Przejdź do treści

III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj trzecia Niedziela Wielkanocna a zarazem Niedziela Biblijna i rozpoczęcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarium liturgiczne:

– poniedziałek, 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,

– wtorek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty. Jest to dzień imienin J. Eksc. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy Panu Bogu w modlitwie. 

– sobota, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich z całej parafii odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.30, w naszym Sanktuarium.

4.  Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę na Sycylię odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia, o godz. 17.00, w parafialnej sali „Stodoła”. Podczas spotkania będzie można wpłacić pozostałą część opłaty.

5.  Zbiórka kandydatów na ministranta będzie w czwartek, 27 kwietnia, o godz. 16.00 a zbiórka ministrantów również w czwartek o godz. 16.30.  Zbiórka lektorów w piątek, 28 kwietnia, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 11.00. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7.  W tym tygodniu deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

8. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

9. W niedzielę za tydzień, przed naszym Sanktuarium, druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Centrum przeprowadzą zbiórkę dobrowolnych ofiar na zakup nowego samochodu strażackiego.

10. Zostało wywiezionych kolejnych 6 kontenerów śmieci z cmentarza za kwotę 5.100 zł.

Załączniki

Skip to content