Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne które potrwają do środy 27 marca. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w naszych parafialnych rekolekcjach. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Przed Sanktuarium można nabyć Baranki Wielkanocne w ramach pomocy Caritas  oraz kartki świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek ( 25 marca) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium w tym dniu o godz. 6:30, 7:00, 8:00 z nauką rekolekcyjną, 9:30 z przyjęciem przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz o godz. 18:00 z nauką rekolekcyjną. Formularze Duchowej Adopcji do zabrania ze stolika z prasą katolicką.

3. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

4. W kancelarii parafialnej można nabyć srebrne łańcuszki i medaliki z Matką Bożą Makowską.

5. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Grecji Szlakiem św. Pawła Apostoła w terminie od 08 sierpnia do 15 sierpnia oraz na autokarową  pielgrzymkę do Włoch od 09.10 do 18.10. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

6. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020 dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w wieku od 3 do 25 lat. Dokładne informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń. 

7. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 12 200 zł. Bóg zapłać.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców Makowa Centrum na zebranie, na którym zostanie wybrany Przewodniczący Zarządu Osiedla i skład Zarządu Osiedla. Zebranie odbędzie się w dniu 31 marca o godz. 15:00 w Domu Kultury.

9. Dyrektor Szkoły  Katolickiej w Makowie Dolnym informuje, że do dnia 29.03.2019 trwają zapisy do przedszkola i szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020. Karty zapisu należy składać  w sekretariacie szkoły.

10. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w piątek 5 kwietnia o godz. 10:45 na parkingu przy Sanktuarium. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content