Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. W związku z nowymi okolicznościami wynikającymi z wprowadzenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego Parafia w Makowie Podhalańskim dostosowuje się do wymagań Ministra Zdrowia i dekretu ks. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego w następującym zakresie:

– W czasie każdej Mszy Świętej w Sanktuarium może uczestniczyć maksymalnie 50 osób w związku z tym wprowadzamy dodatkowe Msze Święte. Porządek Mszy Świętych w niedziele w Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 8;45, 9:30, 10:15, 11:00, 13:00, 15:00, 16:00 i 17:00. Bardzo prosimy o zrozumienie problemu i skorzystanie z udzielonej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną oraz prosimy o  odpowiedzialne zajmowanie miejsc w Sanktuarium. W przypadku zbyt dużej frekwencji na wybranej Mszy Świętej zachęcamy do zmiany planów i uczestniczenia w kolejnej Eucharystii.

– Nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych zostały odwołane

– Komunia Święta będzie udzielana przy balaskach do ust pozostali księża będą udzielać komunii świętej wyłączenia na rękę.

– Rekolekcje zostają przełożone na 5 kwietnia (Niedziela Palmowa)

– Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wiele spraw można omówić telefonicznie lub e-mailowo do czego zachęcamy. W nagłych przypadkach prosimy o wcześniejszy kontakt.

– zachęcamy do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej.

– transmisje Mszy Świętej z Sanktuarium w niedzielę o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 17:00 a w tygodniu o godz. 6:30, 8:00 i 18;00

– prosimy wszystkich czcicieli św. Rity aby w przyszłą niedzielę uczestniczyli  w nabożeństwie za pośrednictwem kamery on-line

Powyższe zarządzenie obowiązuje do dnia 29 marca włącznie.

2. Kurs lektorski zostaje zawieszony do odwołania.

3. Katechezy dla narzeczonych zostają zawieszone do odwołania.

4. Od przyszłej niedzieli przed Sanktuarium będą rozprowadzane baranki wielkanocne na pomoc Caritas.

5. Na Ołtarzu Serca Pana Jezusa wystawiony został projekt figury św. Jana Pawła II która ma być umieszczona na schodach prowadzących do Sanktuarium.

4 Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 2500 zł Bóg zapłać.

Od dnia 15 marca (niedziela) o godz. 20:30 będzie odmawiany różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję on-line.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Stefana Stokłosę (lat 81), + Janinę Pyka ( lat 88), + Jadwigę Trembacz( lat 86)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

 

 

Skip to content