Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca dlatego składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

2.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Makowie  Dolnym Droga Krzyżowa będzie odprawiana również w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W tym tygodniu Drogę Krzyżową o godz. 18.30 poprowadzi Zespół regionalny „Zbyrcok”.

3. We wtorek, 14 marca, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym miesiącu Patronem modlitwy jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko a tematem wiodącym „Solidarność”.

4. Kandydatów do bierzmowania z całej parafii wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w czwartek, 16 marca, o godz. 18.00. Natomiast po Mszy Świętej ok. godz. 18.40 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich z całej parafii.

5. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek, 16 marca, o godz. 16.30 a zbiórka kandydatów na ministranta również w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy św. Jana Pawła II. Zbiórka lektorów będzie w piątek, 17 marca, o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

6. Przed Sanktuarium i w kancelarii parafialnej są rozprowadzane baranki wielkanocne „Caritas” na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Do skarbonek na ołtarzach bocznych można tez składać dobrowolną  jałmużnę wielkopostną na ten sam cel.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 24-25 marca. W piątek, 24 marca, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 25 marca, rozpoczęcie o godz.9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

8.  Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci z klas trzecich z całej parafii będzie w przyszłą niedzielę, 19 marca,  na Mszy Świętej o godz. 11.00.

9. Została opracowana mapa naszego cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych, która dostępna jest pod adresem www.mogily.pl/makowpodhalanski. Link do tej strony umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grobowiec i grób musi posiadać żyjącego dysponenta / opiekuna. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy posiadają groby lub grobowce na cmentarzu o wypełnienie deklaracji dysponenta grobu lub oświadczenia o zrzeczeniu się miejsca oraz dostarczenie ich do kancelarii parafialnej w czwartki i piątki w godzinach od 8.30 do 12.00. W tym tygodniu dodatkowy dyżur będzie w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30. Numer grobu musi zgadzać się z mapą umieszczoną na w/w stronie. Deklaracje można zabrać ze stolika z prasą katolicką lub pobrać ze strony internetowej parafii. Przy składaniu deklaracji należy mieć przy sobie potwierdzenie dzierżawy miejsca. W razie wątpliwości lub pytań prosimy zgłaszać się do kancelarii. Prosimy zapoznać się z regulaminem korzystania z cmentarza umieszczonym na w/w stronie internetowej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marię Pacygę (75 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci

Skip to content