Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Kalendarz liturgiczny:

– Poniedziałek, 4 marca – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej,

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Ponadto Doga Krzyżowa jest odprawiana w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.  W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w niedzielę po Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu.

4. W sobotę, 9 marca, o godz. 18.00 rozpoczynamy Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Sercanie. Szczegółowy program podajemy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w piątek, 8 marca, o godz. 17.00 w parafialnej sali „Stodoła”. 

6. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 8-9 marca 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Równocześnie będzie to druga niedziela marca więc składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. 

8. Drogę Krzyżową na Makowską Górę odprawimy w Niedzielę Palmową, 24 marca, po wieczornej Mszy Świętej, tj. ok. godz. 18.00.

9. Czciciele Przenajdroższej Krwi Chrystusa organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, w sobotę, 13 kwietnia. Koszt 160 zł. Przy zapisie zaliczka 50 zł. Bliższe informacje i zapisy u p. Ewy Zaręba. Numery telefonu są podane w gablocie ogłoszeń.

10. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do Gminnego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych tzw. Zerowych na rok szkolny 2024/2025. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły w terminie od 4. do 15. marca br. Wszelkie informacje oraz druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół oraz w sekretariacie szkoły.

Załączniki

Skip to content