Przejdź do treści

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne które w naszej parafii potrwają do 7 marca. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy  w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15.W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

3. We czwartek 8 marca na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

4. We czwartek 8 marca o godz. 18:30 w „Stodole” odbędzie się spotkanie z biurem podróży dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

5. W najbliższy piątek i sobotę (9 i 10 marca) w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

6. W kancelarii parafialnej i przed Sanktuarium  można nabyć baranka wielkanocnego w ramach corocznej  pomocy Caritas, oraz kartki wielkanocne z wizerunkiem Sanktuarium.

7. Patriotyczne Beskidy zapraszają na prelekcję o żołnierzach wyklętych z terenu powiatu suskiego która odbędzie się w dniu 11 marca o godz. 17:00 w Domu Katolickim przy rynku w Suchej Beskidzkiej.

 

† † †

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józefa Guzika (lat 85), + Mariannę Natonek (lat 90)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

 

 

Skip to content