Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu

4. Niedziela Adwentu

18. grudnia  2022

1. Dzisiaj przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysty chrzest dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Od dzisiaj gościmy w naszej parafii br. Benona Wylegałę Pełnomocnika Prowincjała Polski ds. Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który prowadzi Adwentowe Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Od poniedziałku do środy o godz. 18.45 zapraszamy na projekcję filmów o Eucharystii, o Bożym Miłosierdziu i o Matce Bożej.

2. Roraty w adwencie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00.

3. Przed Sanktuarium, w kancelarii parafialnej i po Roratach rozprowadzane są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary złożone ponad ich koszt są przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii.

4. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym dziękujemy każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Podziałem tych ofiar zajmie się S. Erika z Zespołem Charytatywnym. Do tej pory złożono 1600 zł.

5. W poniedziałek, 19 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

6. W czwartek, 22 grudnia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec polecając Panu Bogu wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. roratnia i dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

7. Spowiedź w Sanktuarium odbywa się w dni powszednie na Roratach o godz. 6.45 i pół godziny przed każdą inną Mszą Świętą. Stały konfesjonał od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 10.00. Spowiedź przedświąteczna będzie w piątek, 23 grudnia od godz. 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą od 10.30 do 11.00 i od 16.00 do 16.30.

8. W sobotę, 24 grudnia – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.45 i 8:00. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej

Pasterki w Sanktuarium będąo godz. 21.00 i 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Do asysty na Pasterce o godz. 24.00 zapraszamy Związek Podhalan oraz Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska z rodzinami. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

9. Uroczystość Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 25 grudnia.Porządek Mszy Św. w Sanktuarium, o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11:00, 13:00 i 17:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

10. W poniedziałek, 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych o godz.. 6.30, 8.00, 9.30, 11:00, 13:00 i 17:00. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie modlił się z nami Zespół Regionalny „Zbyrcok”. Po Mszy Świętej poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

11. Światło Betlejemskie na stół wigilijny będzie można zabrać w piątek, 23 grudnia (cały dzień) i w Wigilię (do godz. 12:00) od Ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowy parafian z kapłanem. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się o potrzebne łaski, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy. Wstępny porządek wizyty duszpasterskiej jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń. Jednak w wyjątkowych sytuacjach może jeszcze ulec zmianie dlatego prosimy słuchać bieżących ogłoszeń.

13. Z uwagi na prace porządkowe w Sanktuarium w najbliższą środę, 21 grudnia, nie będzie całodziennej Adoracji Pana Jezusa w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

14. Zakupiono olej opałowy do Sanktuarium za kwotę 17.966 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Mariana Tatarę (68 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Załączniki

Skip to content