Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia

1. Dzisiaj przeżywamy 4. niedzielę adwentu a zarazem Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy o godz. 6.30, 8:00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00 i 17.00.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej

O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię a o godz. 24.00 odprawimy Uroczystą Pasterkę. Do asysty na Pasterce zapraszamy Związek Podhalan oraz Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska z rodzinami. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Światło Betlejemskie na stół wigilijny można zabrać jeszcze dzisiaj do godz. 12:00 od Ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W Poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Św. w Sanktuarium, o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11:00, 13:00 i 17:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

3. We wtorek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11:00, 13:00 i 17:00. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie modlił się z nami Zespół Regionalny „Zbyrcok”. Po Mszy Świętej poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

4. Kalendarz liturgiczny:

– środa, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy świętej o godz. 8.00 poświęcimy wino.

– czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

5. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowy parafian z kapłanem. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się o potrzebne łaski, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy. Porządek wizyty duszpasterskiej umieszczony jest  na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 Maków Dolny – os. Polana, Działy Makowskie, ul.Polna

Ks. Jacek od godz. 9.00 Grzechynia – os. Carchla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą

Ks. Proboszcz od godz. 10.00 Grzechynia – os. Zagrody na Kamieńcu , os. Macakówka, Kudziówka

Ks. Jacek od godz. 9.00 Grzechynia – os. Bałosówka, Kowalówka

Ks. Krzysztof od godz. 9.00  Grzechynia – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy

Ks. Proboszcz od godz. 10.00 Maków Dolny – ul. Szkolna(od Państwa Boike do ul. Wolności – obok szoły)

Ks. Jacek od godz. 9.00 Grzechynia – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

Ks. Krzysztof od godz. 9.00  Grzechynia – os. Zajdówka, Wicherkówka

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 Grzechynia – os. Szpakówka, Głowicówka

Ks. Jacek od godz. 10.00 Maków Dolny – ul. Pykowa, os. Stanaszkowa i domy przy ul. Wolności

7. W niedzielę za tydzień, 31 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa a także wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym. Uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku odprawimy o godz. 16.00 a zaraz po nich wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00. Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku łaski, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 24:00 odprawimy noworoczną Pasterkę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józef Stopka (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content