Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia

Dziś czwarta Niedziela Adwentu (Wigilia Bożego Narodzenia). Msze Święte w dniu dzisiejszym o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 13:00 i 17:00, Msze w Kaplicach w porządku niedzielnym. Światło na stół wigilijny można zabrać do godz. 12:00.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan z rodzinami.

Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek (25 grudnia) Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św.  w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Wtorek ( 26 grudnia) – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 18:00 „Radosne kolędowanie” z  Telewizją Kraków. Wystąpią znani aktorzy z  anteny TVP i TV TRWAM.

Środa ( 27 grudnia) – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00.

Czwartek ( 28 grudnia) – Święto Świętych Młodzianków, męczenników

3.  W niedzielę (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy. W poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 51  Światowy Dzień Pokoju.

4. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy

5. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Białki odbędzie się 28 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00.

 

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Józefa Kowalczyka ( lat 58), + Stefana Kwaśnego ( lat 77), + Józefa Dańczaka (lat 88)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Środa 27.12.2017

ks. ProboszczGrzechynia – od godz. 9:00 – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 9:00os. Zajdówka, Wicherkówka

ks. MarekGrzechynia – od godz. 9:00 os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy

 

Czwartek 28.12.2017

ks. ProboszczGrzechynia – od godz. 9:00 – os. Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 9:00os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą

ks. MarekGrzechynia – od godz. 9:00 os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka

 

Piątek 29.12.2017

ks. ProboszczMaków Dolny – od godz. 9:00 –  os. Polana, Działy Makowskie,

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 9:00os. Gorzałkówka, Pierogówka

ks. MarekMaków Dolny– od godz. 9:00 os. Pykowa, Stanaszkowa, ul. Szkolna, domy przy ul. Wolności

 

Sobota 30.12.2017

ks. ProboszczMaków Dolny – od godz. 9:00 –  os. Jasnochowa, domy przy ul. Wolności

ks. BogusławMaków Dolny– od godz. 9:00os. Mędralowa, Sarnowa, domy przy ul. Wolności

ks. MarekMaków Centrum– od godz. 9:00 Szczepankówka, ul. Za Wodą

 

Intencje Mszalne

Skip to content