Przejdź do treści

IV Niedziela Adwentu

Dziś czwarta Niedziela Adwentu. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 pobłogosławimy nowych lektorów(59 osób) dla naszego dekanatu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Sanktuarium  Zespół Regionalny „Zbyrcok” rozprowadza  nowo wydaną płytę z kolędami w cenie 30 zł.

Światło na stół wigilijny można zabrać dzisiaj w ciągu dnia oraz w Wigilię do godz. 12:00 z przed Ołtarza Serca Pana Jezusa.

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w tym dniu 6:45 i 8:00.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan z rodzinami

Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

Wtorek ( 25 grudnia) Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św.  w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Środa ( 26 grudnia) – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie modlił się z nami Zespół Regionalny „Zbyrcok”, po Mszy Świętej poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

Czwartek ( 27 grudnia) – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00.

Piątek ( 28 grudnia) – Święto Świętych Młodzianków, męczenników

3. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z duszpasterzami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

4. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Makowa Dolnego odbędzie się 13 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00.  Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 15 zł.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Annę Waląg(lat 84), + Joannę Łagowską (lat 83), + Emilię Koziana (lat 90),

+ Andrzeja Pęczka (lat 76)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Czwartek 27.12.2017

ks. ProboszczGrzechynia – od godz. 10:00 – os. Głowicówka, Szpakówka

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 9:00os os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

ks. DariuszGrzechynia – od godz. 9:00 os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą

 

Piątek  28.12.2017

ks. ProboszczMaków Dolny – od godz. 9:00 –  os. Polana, Działy Makowskie,

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 10:00os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka

ks. DariuszMaków Dolny– od godz. 9:00 os. Pykowa, Stanaszkowa, ul. Szkolna, domy przy ul. Wolności

 

Sobota 29.12.2017

ks. ProboszczGrzechynia – od godz. 9:00 –  os. Wątrobówka, os. Tatarówka

ks. BogusławGrzechynia – od godz. 9:00os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy

ks. DariuszGrzechynia– od godz. 10:00 os. Gorzałkówka, Pierogówka

 

Skip to content