Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkanocną i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarium liturgiczne:

– poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

– wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

środa, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski,

czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków,

piątek, 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, 

– sobota, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.

3. W środę, 3 maja, o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej złożymy kwiaty w miejscach pamięci.

4.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 5 maja, od godz. 8.30 a w sobotę, 6 maja, od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 6 maja, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 12-13 maja. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

8. W sobotę, 13 maja, o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu o oprawę liturgiczną i asystę na procesji prosimy członków Zespołu Babiogórzanie Polana Makowska i Duszpasterską Radę Parafialną. W tym roku Słowo Boże będzie głosił ks. Bogusław Kastelik, Ojciec Duchowny naszego Seminarium.

9. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 11.00. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

10. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas czwartych z całej parafii odbędzie się w czwartek, 4 maja po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie majowym, ok. godz. 18.40.

11.  W maju deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałki: 8,15,22 i 29 maja od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. W wyjątkowych sytuacjach godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Aktualne informacje są na stronie internetowej parafii i cmentarza.

12. Nasza parafianka p. Gabriela Ficek została powołana na członka Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej na dwuletnią kadencję do 17 kwietnia 2025r. Gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego w pełnionej posłudze. 

13. Dzisiaj przed naszym Sanktuarium, druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Centrum prowadzą zbiórkę dobrowolnych ofiar na zakup nowego samochodu strażackiego.

14. W grocie na schodach planujemy namalować scenę Bożego Narodzenia nawiązującą do malowideł w Sanktuarium. Projekt można obejrzeć w gablocie parafialnej. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  6000 zł. Bóg zapłać!  

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Banacha (61 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content