Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkanocna

1. Świętujemy dzisiaj 4 Niedzielę Wielkanocną (Niedziela Dobrego Pasterza). Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający kwartalne dni modlitw w tej intencji. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych.  O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna.  Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III Szkól Podstawowych. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę (13 maja) od godz. 9.00 – 10.30.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (8 maja)Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. W tym dniu ks. abp. Marek Jędraszewski udzieli święceń diakonatu naszemu klerykowi Krzysztofowi Sasule. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30.

4. W sobotę (13 maja) o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 możliwość nabycia świec procesyjnych. Intencje na Msze św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W dniu 13 maja intencje można składać od godz. 17.00 w kancelarii. Szczegółowy plan nabożeństwa w gablotce parafialnej.

5. Przedsiębiorstwo Wodno – Kanalizacyjne „Eko – Skawa” informuje o nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 8 maja (poniedziałek) w Makowie Podhalańskim i Grzechyni. Zużyty sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godz. 8.00.

6. Próby dla dzieci klas III Szkół Podstawowych przed Uroczystością I Komunii św. odbędą się we wtorek (9 maja), środę (10 maja) i piątek (12 maja) o godz. 16.00.

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Piotra Mędralę (lat 75), Jana Kawiaka (lat 79)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

Skip to content