Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu.

Dziś obchodzimy IV Niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 8:45, 9:30, 10:15, 11:00, 13:00, 15:00, 16:00. O godz. 17:00 Msza Święta którą rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Ze względu na obecną sytuacje wszystkich czcicieli św. Rity zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisje online. Transmisje Mszy Świętych z naszego Sanktuarium w niedzielę o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 17:00, a w tygodniu o godz. 8:00 i 18:00. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję online. Przed Sanktuarium można nabyć baranki wielkanocne oraz kolejny numer naszego czasopisma parafialnego „Echo Sanktuarium”.

2. Kalendarz liturgiczny:

Środa (25 marca) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji do zabrania ze stolika z prasa katolicką.

3. W związku z obecną sytuacją w Polsce oraz z zaleceniami Ministra zdrowia i dekretu ks. Arcybiskupa w czasie każdej Mszy Świętej w Sanktuarium może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie problemu i odpowiedzialne zajmowanie miejsc w Sanktuarium. W przypadku zbyt dużej frekwencji na wybranej Mszy Świętej zachęcamy do zmiany planów i uczestniczenia w kolejnej Eucharystii. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych zostały odwołane, zachęcamy do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.  Komunia Święta będzie udzielana przy balaskach do ust pozostali księża będą udzielać komunii świętej wyłączenia na rękę. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wiele spraw można omówić telefonicznie lub e-mailowo do czego zachęcamy. W nagłych przypadkach prosimy o wcześniejszy kontakt. Od wtorku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o ustanie epidemii, za osoby chore oraz posługujące chorym i za tych którzy są narażeni na zakażenie.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Iwonę Dyduch(lat 58), + Joannę Nitecką (lat 105)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

Skip to content