Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy 4. Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Laetare. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci z klas trzecich z całej parafii. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00.

2.  Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek, 20 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Nowennę ku Jego czci odprawimy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

sobota, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Sanktuarium odprawiamy w piątki o godz. 17.15 i o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. 

4. W środę, 22 marca, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 24-25 marca. W piątek, 24 marca, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 25 marca, rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

6.  W sobotę, 25 marca, o godz. 14.00, w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Kazimierza Jancarza – kapelana „Solidarności”. Po Mszy Świętej będzie modlitwa przy Jego grobie.

7. Odwiedziny chorych przed Świętami będą w piątek, 31 marca od godz. 8.30 w Grzechyni i w sobotę, 1 kwietnia od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W tym samym czasie odwiedzimy też chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, a którzy chcą przyjąć sakramenty przed Świętami. Te osoby prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

8. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.00, odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do tej wyjątkowej modlitwy wielkopostnej. W tym dniu o godz. 21.00 zapraszamy też do naszego Sanktuarium na Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową, po której zaśpiewamy „Barkę” i złożymy kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 18. rocznicę Jego śmierci.

9. Została opracowana mapa naszego cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych, która dostępna jest pod adresem www.mogily.pl/makowpodhalanski. Link do tej strony umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grobowiec i grób musi posiadać żyjącego dysponenta / opiekuna. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy posiadają groby lub grobowce na cmentarzu o wypełnienie deklaracji dysponenta grobu oraz dostarczenie ich do kancelarii parafialnej w czwartki i piątki w godzinach od 8.30 do 12.00. W tym tygodniu dodatkowy dyżur będzie w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30. Numer grobu musi zgadzać się z mapą umieszczoną na w/w stronie. Deklaracje można zabrać ze stolika z prasą katolicką lub pobrać ze strony internetowej parafii. Przy składaniu deklaracji należy mieć przy sobie potwierdzenie dzierżawy miejsca. W razie wątpliwości lub pytań prosimy zgłaszać się do kancelarii. Prosimy zapoznać się z regulaminem korzystania z cmentarza umieszczonym na w/w stronie internetowej.

10. Grupy modlitewne naszej parafii organizują zbiórkę resztek ze świec, które będą wykorzystane do robienia kaganków dla żołnierzy z Ukrainy. Prosimy o składanie tych resztek przez najbliższe dwa tygodnie do pudełka w przedsionku Sanktuarium.

11. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza na Makowski Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 24-26 marca br., na makowskim Rynku. Na Jarmarku będą stragany z rękodziełem artystycznym, domowymi wypiekami i ozdobami świątecznymi.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Teresę Głuc (86 lat) i + Romana Czajkowskiego (70 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content