Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Leatare. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 roczki dzieci i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 Gorzkie Żale, Msza Święta o godz. 17.00 i Nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 20.30. Wczoraj rozpoczęliśmy Misje Święte, które prowadzą Ojcowie Sercanie. Jest to wyjątkowy czas rekolekcji dlatego zachęcamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału we wspólnej modlitwie. Szczegółowy program podajemy w gablocie i na stronie internetowej parafii. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. W czasie trwania Misji Świętych, tj. od poniedziałku do piątku, nie będzie Mszy Świętej w Sanktuarium o godz. 7.00. Wszystkie intencje przyjęte na tą godzinę zostaną odprawione o godz. 6.30. Zapraszamy natomiast na dodatkowe Msze Święte o godz. 16.00. Z racji Misji nie będzie również Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 18.30.

3. Drogę Krzyżową na Makowską Górę odprawimy w Niedzielę Palmową, 24 marca, po wieczornej Mszy Świętej, tj. ok. godz. 18.00.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w czwartek, 14 marca, o godz. 17.00 w parafialnej sali „Stodoła”.

5. W tym miesiącu mija rok od wykonania inwentaryzacji cmentarza. Do dnia 1 marca br. złożonych zostało 2167 z 3509 deklaracji dysponenta / opiekuna grobu. Groby, które nie mają złożonej deklaracji zostaną oznaczone tabliczką informacyjną z prośbą o kontakt z administratorem cmentarza. W tym miesiącu deklaracje będzie można składać w poniedziałek, 18 marca od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy opiekunów grobów, którzy nie złożyli deklaracji o dopełnienie tych formalności. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń przed Sanktuarium.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej oraz do oddziałów przedszkolnych. Zapisy będą prowadzone do 15 marca, w godzinach od 10.00 do 14.00 w sekretariacie szkoły. Dokumenty można pobrać z zakładki dla Rodziców na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

7. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Grzechyni zaprasza na kiermasz wielkanocny w sobotę, 16 marca, o godz. 15.30 w budynku szkoły. Kiermasz połączony będzie z występami artystycznymi uczniów.

8. Zostały wykonane 3 nowe krzyże. Jeden został postawiony na osiedlu 1000 – lecia, drugi na cmentarzu natomiast trzeci to nowy Krzyż Misyjny. Stary Krzyż Misyjny zostanie odnowiony i postawiony w ogrodzie przy Plebanii.

Załączniki

Skip to content