Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

Dzisiaj obchodzimy 4 Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare). Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej parafii. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

 

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy  w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15.W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

 

3. W czwartek 15 marca po wieczornej Mszy Świętej (godz. 18:30) spotkanie z rodzicami  dzieci klas IV z całej parafii. Spotkanie dotyczy I rocznicy Komunii Świętej.

4. W kancelarii parafialnej i przed Sanktuarium  można nabyć baranka wielkanocnego w ramach corocznej  pomocy Caritas, oraz kartki wielkanocne z wizerunkiem Sanktuarium.

5. Rada rodziców przy Szkole Podstawowej w Grzechyni zaprasza na wiosenne przebudzenie połączone z kiermaszem świątecznym w najbliższą niedzielę 18 marca o godz. 9:15.

6. W przyszłą niedzielę 18 marca będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek na remont kaplicy w naszym makowskim szpitalu.

7. W niedzielę 25 marca (niedziela palmowa)  o godz. 14;45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa a po wieczornej Mszy Świętej na Makowską Górę.

 

 

† † †

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Mariannę Łopacińską (lat 83), + Edwarda Rusina (lat 69), + Stefana Zawiślana (lat 70)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

 

 

Skip to content