Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj obchodzimy 4 Niedzielę Wielkiego Postu (Leatare). O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Przed Sanktuarium można nabyć Baranki Wielkanocne w ramach pomocy Caritas  oraz kartki świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą Świętą. Dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. W tym dniu Droga Krzyżowa tylko o godz. 17:15.  Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej Nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi. W czwartek po  koronce do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy św. Jana Pawła II o godz. 15:10 Msza Święta w intencji kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne oraz zmiana tajemnic różańca świętego dla Róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

4. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Grecji Szlakiem św. Pawła Apostoła w terminie od 08 sierpnia do 15 sierpnia oraz na autokarową  pielgrzymkę do Włoch od 09.10 do 18.10. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

5. Zapraszamy na jednodniowa wycieczkę „Pętla Beskidzka” w dniu 17 czerwca 2019 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 129 zł a ulgowy 125 zł. Program wycieczki umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

6. W środę tj. 3 kwietnia młodzież klas 8 oraz 3 gimnazjum z całej parafii udaje się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu obok Sanktuarium o godz. 7:15,  a w Grzechyni od szkoły.

7. W piątek i sobotę tj. 5 i 6 kwietnia w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

8. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 6100 zł. Bóg zapłać.

9. 2 kwietnia br. tj. wtorek przypada 50-ta rocznica katastrofy lotniczej w Paśmie Polic. W tym dniu o godz. 18 odbędzie się msza święta przy Pomniku Ofiar Katastrofy Samolotu, który znajduje się na Policy. Na mszę św. zapraszają ratownicy Sekcji Babiogórskiej GOPR. Sekcja Babiogórska Grupy Beskidzkiej GOPR, Babiogórski Park Narodowy oraz gospodarze schroniska Markowe Szczawiny serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XV Papieskiej Mszy Świętej, która odbędzie się 6 kwietnia 2019r. tj. sobotę o godz. 11:00, tradycyjnie już na Krowiarkach.

10. Droga Krzyżowa na Makowską Górę zostanie odprawiona w Niedzielę Palmową tj. 14 kwietnia  po wieczornej Mszy Świętej około godz. 17:40.  Droga Krzyżowa na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona również w Niedzielę Palmową o godz. 14:45. Droga Krzyżowa na osiedlu Tysiąclecia zostanie odprawiona w środę 10 kwietnia o godz. 17:00.

11. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek 2 kwietnia o godz. 15:30 w kaplicy św. Jana Pawła II, a zbiórka dla ministrantów o godz. 16:00.

12. W przyszłą niedzielę tj. 7 kwietnia na Mszach Świętych od godz. 8:00 będziemy gościć Mężczyzn św. Józefa z Wadowic, którzy wygłoszą prelekcję oraz  podzielą się swoim doświadczeniem. Jest to grupa starająca rozwijać swoje życie duchowe i religijne, czerpiąc inspirację od swego Patrona, św. Józefa. Dążą oni do tego, by stawać się coraz lepszymi mężami dla swoich żon i ojcami dla swoich dzieci.

 

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content