Jubileusz koronacji

Dzisiaj, tj. 10 czerwca 2009 roku obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość trzydziestej rocznicy koronacji cudownego obrazu naszej Matki i Królowej Rodzin. Dokonał tego na krakowskich Błoniach Ojciec Święty Jan Paweł II właśnie przed trzydziestu laty. O godzinie 18.00 w naszym Sanktuarium została odprawiona uroczysta koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył rektor krakowskiego Seminarium Duchownego, ks. doc. dr hab.Grzegorz Ryś. Przed Mszą Świętą dzięki dzieciom przygotowanym przez siostrę Romanę mieliśmy możliwość na krótką chwilę powrócić do historii naszej parafii i tamtych wydarzeń. Tę centralną uroczystość poprzedziło Triduum, podczas którego Słowo Boże głosił wspomniany ks. dr G. Ryś.

Przez cały tydzień, każdego dnia u stóp Matki Makowskiej gromadzili się na Mszy Świętej mieszkańcy poszczególnych parafii naszego dekanatu i wspólnie z nami modlili się, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o błogosławieństwo i odnawiając akt zawierzenia Maryi. Główne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisz odbędą się w miesiącu sierpniu, w dniu odpustu parafialnego.