Przejdź do treści

Kolędowanie u Księdza Kardynała

13 stycznia 2010 roku miało miejsce – wpisane już w tradycję naszej parafii – kolędowanie u JE księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Do Krakowa udała się grupa naszych parafian z księdzem proboszczem Tadeuszem Różałowskim  oraz burmistrzem Makowa Stanisławem Pawlikiem na czele. Ksiądz Kardynał, jak zwykle bardzo serdecznie i ciepło, przyjął gości, którzy przywieźli Mu nie tylko kolędy, ale i z serca płynące życzenia, wyrażone słowami dzieci z klasy IIb makowskiej podstawówki. Dzieci przygotowały pod kierunkiem swojej wychowawczyni, p. Katarzyny Uczniak montaż słowno muzyczny, składając w darze szopkę i bukiet maków (wykonanych przez p. Wolczko).  Uczniom towarzyszył też p. dyrektor Artur Piórkowski. Wśród niezwykłych kolędników nie zabrakło też naszych księży wikarych,  ks. Diakona, a także strażaków, Koła Gospodyń z Grzechyni i przedstawicieli Związku Podhalan z Makowa.

Ksiądz Kardynał wdzięczny  za kolędę, serdecznie wszystkim podziękował, składając na ręce przedstawicieli życzenia dla całej parafii.

Skip to content