Msza rocznicowa

2 kwietnia 2009r w naszym Sanktuarium odprawiona została uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz kanonik Tadeusz Różałowski, nasz proboszcz i kustosz Sanktuarium, wraz z księżmi współpracownikami. Modlitwą obejmowaliśmy naszego umiłowanego Ojca Świętego, Jana Pawła II, w czwartą rocznicę jego odejścia do Domu Ojca.

Modliliśmy się o rychłą kanonizację naszego niezwykłego Rodaka. W Słowie Bożym ksiądz proboszcz między innymi przybliżył nam ciekawe fakty z życia Papieża i wzbudził w nas na nowo refleksję nad Jego nauką.

Po Mszy Świętej młodzież naszego Gimnazjum zaprezentowała program pt. „Jan Paweł II – Przyjaciel Makowa”. Recytowano wiersze Papieża, oglądano slajdy z wizyty Kardynała Wojtyły w Makowie, a chór gimnazjalny „Septyma” śpiewał pieśni napisane specjalnie na tę okazję.

O godzinie 21.37 w kościele zapanowała cisza, zapłonęły świece i tylko dzwony wznosiły swój dźwięk do nieba, tam, skąd teraz spogląda na nas Papież…

Trzydzieści lat temu Ojciec Święty koronując naszą Matkę i Królową, spłacał Jej swój dług wdzięczności. Teraz Maków modląc się za Niego spłaca dług zaciągnięty wobec Jego Osoby, za tę Koronację. Niech więc pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci