Przejdź do treści

Niedziela Męki Pańskiej

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Meki Pańskiej, pamiątkę tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy a zarazem pierwszą niedzielę kwietnia. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 błogosławieństwo nowych lektorów dla dekanatu Maków Podhalański. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 11.00 błogosławieństwo palm i uroczysta procesja wokół Sanktuarium. Po Mszy Świętej konkurs palm własnoręcznie wykonanych i Droga Krzyżowa. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. Po Mszy Świętej ok. godz. 18.00 Droga Krzyżowa na Makowską Górę. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa, po której zaśpiewamy „Barkę” i złożymy kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 18. rocznicę Jego śmierci.

2.  Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w obchodach Triduum Paschalnego i do skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie tylko w Wielką Środę. W Wielki Czwartek nie będzie adoracji w ciągu dnia. Dopiero po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie adoracja w Ciemnicy, 

3. Spowiedź w Sanktuarium odbywać się będzie w Wielki Poniedziałek i Wtorek od godz. 6.30 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.00. W Wielką Środę spowiadać będziemy od godz. 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. W Wielki Czwartek od godz. 6.30 do 9.30 i od godz. 14.00 do 17.00. W Wielki Piątek  od godz. 6.30 do 17.00. W Wielką Sobotę od godz. 6.30 do 9.00.

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która w tym roku będzie urządzona na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa i tam adoracja do godz. 22.00.

Wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży o godz. 8.00 z parkingu górnego.

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.30 do godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 i 23.00 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 20:00 przez całą noc aż do godz. 17:00 w Wielką Sobotę. O podjęcie warty przy Grobie Pańskim prosimy strażaków z całej parafii oraz ministrantów i lektorów z całej parafii. Przez cały ten czas będzie możliwość prywatnej Adoracji Pana Jezusa. Po Liturgii Męki Pańskiej Krzyż będzie wystawiony do adoracji na środku Sanktuarium. Składka w tym dniu oraz ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00  Mieszkańcy Grzechyni

21.00 – 22.00  Związek Podhalan

22.00 – 23.00  Róże rodziców modlących się za swoje dzieci, Róża o powołania kapłańskie i zakonne, Róża za dusze w czyśćcu cierpiące, Róża modląca się za kapłanów

23.00                Droga Krzyżowa dla wszystkich

24.00 – 1.00     Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia

1.00 – 2.00       Akcja Katolicka i Grupa Łagiewnicka

2.00 – 3.00       Róże Różańcowe Męskie, Żeńskie i Mieszane z całej parafii

3.00 – 4.00    Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

4.00 – 5.00    Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przy ul. Wolności

5.00 – 6.00    Grupa Charytatywna, Stowarzyszenie „Kolpinga” i grupy modlitewne parafii

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki

Poświęcenie Pokarmów przed Sanktuarium od godz. 9.00 do 14.00 (co pół godziny). Poświęcenie pokarmów w Grzechyni i w Dolnym Makowie będzie o godz. 11.00 (tylko w kaplicach). Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do nawiedzenia Grobu Pańskiego, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz oddania czci Krzyżowi. W Wielką Sobotę przed Sanktuarium będą wystawione puszki na pomoc dla ubogich w zamian za coroczną zbiórkę żywności. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej, Liturgia Słowa oraz Liturgia Eucharystyczna. Do Sanktuarium przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

REZUREKCJA o godz. 6.00 z procesją wokół Sanktuarium.

Porządek pozostałych  Mszy Świętych w Wielkanoc,  jak w każdą niedzielę tj. o 8.00, 9.30,  11.00, 13.00 i 17.00. O godz. 13.00 Msza Święta na Roczki dzieci. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysta Msza Św. chrzcielna. Składka w drugi dzień Świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W poniedziałek, 3 kwietnia oraz we wtorek, 4 kwietnia, o godz. 16.00, w naszym Sanktuarium będą próby dla młodzieży z klas ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

6. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w środę od godz. 8.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, ze w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Rynek 11 przed Świętami uruchomiona zostaje lodówka społeczna – miejsce, w którym „Ci co mają dzielą się z tymi co potrzebują”. Osoby chętne wesprzeć potrzebujących – mogą przekazać do lodówki świeżą żywność i wyroby zdatne do spożycia odpowiednio zapakowane. Pozostałe informacje dostępne są w siedzibie MOPS i na stronie internetowej.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 2.300 zł. Ofiary złożyły trzy rodziny z Grzechyni. Serdeczne Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Teresę Chmiel (91 lat), + Józefa Jurka (73 lata) i + Elżbietę Głodek (53 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content