Przejdź do treści

Niedziela Męki Pańskiej

Dzisiaj świętujemy Niedzielę Palmową, pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm a  Uroczysta Suma z obrzędem poświęcenia palm oraz procesją palmową o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm. O godz. 14:45 na Wzgórzu Pamięci na Dolnym Makowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed Kościołem od godz. 7.00 do 14:00 odbywa się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim oraz uczniów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie. Dzisiaj można nabyć kolejny numer parafialnego czasopisma „Przemienienie”. Po wieczornej Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę (Strażaków naszej parafii prosimy o pomoc w zabezpieczeniu nabożeństwa).

2. W Wielki Poniedziałek  od godz. 9.00 odwiedzimy chorych zgłoszonych wcześniej  w kancelarii z przedświąteczną posługą sakramentalną.

3. W Wielką Środę, w naszym Sanktuarium, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź w tym dniu w godz. od 9:00 do 12:00 z przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i od 14:00 do 17.30 z przerwą o godz. 15.30 – 16.00.

 

Księża będą również służyć posługą w konfesjonałach:

w Wielki Czwartek –od godz. 6.30 – 9.30, 14.00 – 17.00

w Wielki Piątek – od 6.30 do godz. 17.00 oraz w nocy od godz. 21.00 – 23.00

w Wielką Sobotę – od 6.30 do godz. 12.00.

 

4. Jubileusze Małżeńskie (25 i 50 lat małżeństwa) świętować będziemy w niedzielę,  22 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie od poniedziałku do środy. W Wielki Czwartek nie będzie adoracji w ciągu dnia. Dopiero po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie adoracja w Ciemnicy, która będzie urządzona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Przedszkole Niepubliczne Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim ogłasza nabór dzieci w wieku 2,5 – 5 lat na nowy rok szkolny. Karty zapisu do pobrania w Przedszkolu od poniedziałku do piątku. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wychować dzieci w duchu katolickim.

7. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie i Tarnawie Górnej prowadzi nabór na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci i młodzieży z niepełno sprawnościami.

 

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+  Marię Mglej (lat 77), + Władysława Hudaszka (lat 77)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

 

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie dzielimy się chlebem. Niech ten zwyczaj w naszej parafii stanie się okazją do obdarowywania się prawdziwą miłością.

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 i 23.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Strażaków z całej naszej parafii prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00  Mieszkańcy Grzechyni

21.00 – 22.00  Związek Podhalan

22.00 – 23.00  Chór parafialny

23.00               Droga krzyżowa dla wszystkich

24.00 – 1.00  Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia

1.00 – 2.00    Akcja Katolicka i Grupa adorująca w Łagiewnikach

2.00 – 3.00     Róże Różańcowe Męskie i Żeńskie oraz Róże rodziców modlących się za swoje dzieci

3.00 – 4.00     Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

4.00 – 5.00    Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przy ul. Wolności

5.00 – 6.00    Grupa Charytatywna i grupy modlitewne parafii

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki, Siostry Albertynki

 

WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAMY DO OSOBISTEJ MODLITWY

PRZY GROBIE PANA JEZUSA.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego
w Jerozolimie.

Wielka Sobota

Poświęcenie Pokarmów przed kościołem od 9.00 do 14.00 (co pół godziny). Poświęcenie pokarmów w Grzechyni, w Białce i w Dolnym Makowie o 11.00. W Wielką Sobotę w kościele będą wystawione koszyki na dary dla ubogich. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.00. O obsługę procesji Zmartwychwstania prosimy strażaków oraz ich rodziny. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Skip to content