Przejdź do treści

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj obchodzimy 2 Niedzielę po Wielkanocy (Niedzielę Miłosierdzia Bożego). Dzisiaj Papież Franciszek dokonał kanonizacji papieża Jana Pawła II i Jana XXIII. Jest to dzień szczególny dla całego Kościoła, a zwłaszcza dla nas, Polaków. Niech ta uroczystość będzie nie tylko powodem do narodowej dumy, ale także wezwaniem do umiłowania świętości i szukania dróg, jakie wskazują nam święci.

Porządek Mszy Świętych dzisiaj jak w każdą niedzielę. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i czuwanie w duchu wdzięczności za dar św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

wtorek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

piątek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

sobota Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu odprawiać będziemy w porządku niedzielnym: o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 17.00.
O godz. 9.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny. W kaplicach: w Grzechyni o godz. 8.15, w Dolnym Makowie o godz. 9.30

3. W środę po Mszy Świętej wieczornej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętych a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 odprawimy Mszę Świętą. Okazja do spowiedzi w kaplicach: w Grzechyni

w poniedziałek od godz. 15.00, a w Dolnym Makowie w poniedziałek od godz. 16.00  Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w całej parafii w piątek od godz. 9.00 (ze względu na to, że w sobotę wypada święto). W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. Przypominamy, że uroczysta Msza Święta w intencji małżonków przeżywających w tym roku srebrne i złote jubileusze małżeństwa będzie odprawiona w niedzielę 4 maja o godz. 9.30. Jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

6. Nasz dekanat został zaproszony na Mszę Świętą w Katedrze na Wawelu w ramach nowenny przed uroczystością św. Stanisława. Nasz dekanat będzie pielgrzymował do Katedry w czwartek 1 maja (czwartek). Pielgrzymka będzie połączona ze zwiedzaniem Katedry. Wyjazd autokarem spod schodów o godz. 13.30.

7. Zgubiono portfel z dokumentami. Uczciwego znalazcę prosimy o oddanie portfela w kancelarii.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Julię Gruszeczka lat 93 i Annę Wątlikiewicz lat 86

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne

 

Skip to content