Przejdź do treści

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. O godzinie 13.00 Msza Święta o Miłosierdzie Boże dla Świata. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz. 6.30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 17:00.

Transmisje Mszy Świętych z naszego Sanktuarium w niedzielę o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 17:00. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję online.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek, czwartek i sobotę od godz. 8:30 do 10:00. Do kancelarii parafialnej wchodzimy pojedynczo.

Od poniedziałku 20 kwietnia w Sanktuarium może przebywać 1 osoba na 15 m2.

Wierni gromadzący się w Sanktuarium na liturgii i poza nią ( np. w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa

.Spowiedź w Sanktuarium odbywa się w kaplicy św. Jana Pawła II pół godziny przed Mszą Świętą. Wejście od strony cmentarza.

Od wtorku  do piątku trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 11:30 odmawiamy różaniec a o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium codziennie otwarte jest od godz. 6:00 do 18:30.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię i sanktuarium, które jest naszym wspólnym domem, składają ofiary do skarbony oraz na konto parafii:

Bank Spółdzielczy w Jordanowie O/Maków Podhalański

85 8799 0001 0010 0100 2961 0001

2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek (23 kwietnia) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

Sobota (25 kwietnia) – święto św. Marka, ewangelisty.

3. .  W środę odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 różaniec w którym polecimy wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Wszystkich czcicieli św. Rity prosimy o uczestnictwo w nabożeństwie poprzez transmisję online –  https://youtu.be/2P6Eef0L62k

4. Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2020/21. Zapisy będą przyjmowane w sekretariacie szkoły  w dniach od 20 kwietnia do 24 kwietnia br. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej Zespołu Szkól.

5. Sprawy gospodarcze:

W dalszym ciągu trwa remont naszych schodów prowadzących do Sanktuarium. Zapłacono kolejną ratę w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakupiono pierwszą część granitu za którą zapłaciliśmy 30 500 zł.

6. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 4500  zł. Bóg zapłać

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+  Tadeusza Kwaśnego(lat 84), + Annę Koziana (lat 85), + Ryszarda Woźniaka ( lat 69),

+ Stefana Olszówkę (lat 93), + Stanisława Zielińskiego (lat 77)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

 

Intencje Mszalne

Skip to content