Przejdź do treści

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna, czyli niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie 79. Tygodnia Miłosierdzia. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00  chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą Świętą o godz. 17.00 o miłosierdzie Boże dla parafii i świata. Po każdej Mszy Świętej Adoracja w tej samej intencji.

2. W środę, 19 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem ku czci świętego Józefa.

3. Zbiórka ministrantów będzie w czwartek, 20 kwietnia, o godz. 16.30 a zbiórka lektorów w piątek, 21 kwietnia, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

4.  W sobotę, 22 kwietnia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5.  W tym i w przyszłym tygodniu deklaracje dysponenta (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

6. Jubileusze małżeńskie odprawimy w niedzielę, 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 11.00. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7.  W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze i mieszkające samotnie, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie z takimi, które zainteresowane są wyłudzeniem pieniędzy. Komenda Powiatowa Policji wspólnie z Bankiem Spółdzielczym w ramach działań „Bezpieczny Senior” zaprasza na spotkanie profilaktyczne mieszkańców Miasta i Gminy Maków Podhalański, które odbędzie się  w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim w czwartek, 20 kwietnia, o godz. 16.00.

8. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szk. 2023/2024. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 do 14.00 w terminie od 18.04. do 24.04.2023r. Szczegółowe informacje oraz druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół oraz w sekretariacie.

9. Dyrektor Gminnego Żłobka w Białce informuje, że od 11.04. do 24.04.2023r. trwa rekrutacja dzieci do Żłobka na nowy rok rozpoczynający się 1 września 2023r. Do żłobka przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku. Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać ze strony internetowej Żłobka lub w sekretariacie.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  4.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Piątka (68 lat), + Władysława Urbańskiego (84 lata) i + Krystynę Sulka (84 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Załączniki

Skip to content