Przejdź do treści

Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, pamiątka tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Uroczysta Suma z procesją palmową o godz. 1100. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm. Po Sumie w kościele odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej, o godz. 13:00 Msza Św. chrzcielna, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Po Mszy św. o godz. 17:00 Droga Krzyżowa na Makowską Górę. W poniedziałek wypada 7 rocznica przejścia do Domu Ojca bł. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 21.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II odprawimy Apel Jasnogórski i czuwanie do godz. 21.37. Po modlitwach  będzie możliwość uczczenia relikwii.

2. W Wielką Środę spowiedź przedświąteczna w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:15 do 18:00

TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie dzielimy się chlebem. Niech ten zwyczaj w naszej parafii stanie się okazją do obdarowywania się prawdziwą miłością. Wyjazd ministrantów, lektorów i Oazy do Łagiewnik o godz. 8.00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale.

Strażaków prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Adoracja przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00  Mieszkańcy Makowskiej Góry

21.00 – 22.00  Grupa Charytatywna

22.00 – 23.00  Akcja Katolicka

23.00 – 24.00  Chór parafialny

24.00     Droga krzyżowa dla wszystkich

1.00 – 2.00   Rodzina Radia Maryja oraz grupy modlitewne.

2.00 – 3.00   Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia pod przewodnictwem Pana Jana Białończyka

3.00 – 4.00  Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przynależnych do ul. Wolności pod przewodnictwem Pana Eugeniusza Studnickiego

4.00 – 5.00    Grupa adorująca w Łagiewnikach.

5.00 – 6.00    Mieszkańcy Grzechyni, właściciele i personel sklepów w Makowie.

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki i Siostry Albertynki

WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAMY DO OSOBISTEJ MODLITWY PRZY GROBIE PANA JEZUSA.

 

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

Święcenie Pokarmów:

Przed kościołem od 9.00 do 14.00 (co pół godziny).

W Grzechyni o 11.00; w Białce o 11.00; na Dolnym Makowie o 11.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię Wielkiej Soboty składa się: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, bogata Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rezurekcja o godz. 6.00. O obsługę procesji prosimy strażaków oraz ich rodziny. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13:00 Msza Św. chrzcielna.

 

Okazja do spowiedzi w Triduum:

W Wielki Czwartek: od godz. 6.30 – 8.30 oraz od godz. 15.00 – 18.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę okazja do spowiedzi będzie od 6.30 do godz. 18.00. W Wielki Piątek księża będą spowiadać również w nocy od godz. 22.00 – 24.00.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę.

 

W Wielką Sobotę w kościele będą wystawione koszyki na dary dla ubogich. Jak zawsze tymi darami zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie od poniedziałku do środy. W Wieki Czwartek nie będzie adoracji w ciągu dnia. Dopiero po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie adoracja w Ciemnicy, która będzie urządzona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00 (w całej parafii).

 

W tym tygodniu pżegnaliśmy:

+Anielę Adamek, Zofię Orędarz, Henryka Sikorę, Stanisława Stanaszka, Adama Skupińskiego, Jana Krupczaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje 1 kwietnia

 

Skip to content