Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Uroczysta Suma z obrzędem poświęcenia palm oraz procesją palmową o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm. Po Sumie w kościele odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę. Dzisiaj można nabyć kwietniowy numer miesięcznika „Przemienienie”.

Mieszkańcy, Dyrekcja i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim zapraszają na kiermasz stroików wielkanocnych w dniu dzisiejszym  w godz. 9.00 – 14.00 przy naszym Sanktuarium.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

2.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii

w Wielką Środę w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:00.

w Wielki Czwartek – od godz. 6.00 – 10.00 oraz od godz. 14.00 – 17.45

w Wielki Piątek – od 6.00 do godz. 17.45 oraz w nocy od godz. 22.00 – 24.00

w Wielką Sobotę – od 6.00 do godz. 13.00,

TRIDUUM PASCHALNE

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie dzielimy się chlebem. Niech ten zwyczaj w naszej parafii stanie się okazją do obdarowywania się prawdziwą miłością. Wyjazd ministrantów, lektorów i Oazy na Mszę Świętą Krzyżma Świętego w Łagiewnikach
o godz. 8.00 spod schodów.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.

Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części).

Strażaków prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00  Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia

21.00 – 22.00  Młodzież

22.00 – 23.00  Związek Podhalan

23.00 – 24.00  Chór parafialny

24.00     Droga krzyżowa dla wszystkich

1.00 – 2.00   Rodzina Radia Maryja oraz grupy modlitewne.

2.00 – 3.00  Akcja Katolicka i Grupa adorująca w Łągiewnikach

3.00 – 4.00  Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przy ul. Wolności

4.00 – 5.00    Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

5.00 – 6.00    Mieszkańcy Grzechyni

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki, Siostry Albertynki i Grupa Charytatywna

WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAMY DO OSOBISTEJ MODLITWY

PRZY GROBIE PANA JEZUSA.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego
w Jerozolimie.

Wielka Sobota

Święcenie Pokarmów przed kościołem od 9.00 do 14.00 (co pół godziny).

Poświęcenie pokarmów w Grzechyni, w Białce i w Dolnym Makowie o 11.00.

W Wielką Sobotę w kościele będą wystawione koszyki na dary dla ubogich. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUSREKCJA o godz. 6.00.

O obsługę procesji Zmartwychwstania prosimy strażaków oraz ich rodziny. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13:00 Msza Św. chrzcielna. Składa w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie od poniedziałku do środy. W Wielki Czwartek nie będzie adoracji w ciągu dnia. Dopiero po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie adoracja w Ciemnicy, która będzie urządzona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Organizujemy również wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce w dniu 19 maja (poniedziałek). Koszt – 75 zł. Zapisy w kancelarii.

Klub Seniora przy Rodzinie Kolpinga organizuje dwudniową wycieczkę do Pragi w dniach 19 – 20 maja. Koszt wynosi 330 zł. Chętni na wyjazd proszeni są o przybycie na zebranie w świetlicy 15 IV o godz. 10.00.

W dniu 24 kwietnia udamy się pielgrzymką do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII.