Przejdź do treści

Niedziela Palmowa i Triduum Sacrum

Zachęcamy serdecznie do udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia począwszy od Niedzieli Palmowej. Symbolizuje ona wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna celebrowanie Tajemnicy Paschalnej. Dla Wierzących istotnym przygotowaniem do Wielkanocy jest przezywanie Triduum Sacrum – Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Zapraszamy do wspólnego wchodzenia wgłąb Tajemnicy Paschy poprzez refleksję nad Eucharystią i Kapłaństwem, rozważanie Męki Pańskiej i Adorację Krzyża, poświęcenie pokarmów, poświęcenie wody i ognia oraz odnowę Sakramentu Chrztu Świętego. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego rankiem – Procesja Resurekcyjna. W poniedziałek wielkanocny porządek liturgii jak w każdą niedzielę.  Chrzty w tym dniu o godz. 12:30

Zapraszamy do udziału w celebrowaniu Wielkiego Tygodnia.

Skip to content