Przejdź do treści

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Dzisiaj świętujemy Niedzielę Palmową, pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm a  Uroczysta Suma z obrzędem poświęcenia palm oraz procesją palmową o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 14:45 na Wzgórzu Pamięci na Dolnym Makowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza Święta. Po wieczornej Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę. Prosimy o zabranie świec i lampionów procesyjnych. (Strażaków naszej parafii prosimy o pomoc w zabezpieczeniu nabożeństwa). Dziś druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Przed Sanktuarium od godz. 7.00 do 14:00 odbywa się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez  uczniów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie.

2. W Wielki Wtorek  od godz. 9.00 odwiedzimy chorych zgłoszonych wcześniej w kancelarii z przedświąteczną posługą sakramentalną.

3. W Wielką Środę, w naszym Sanktuarium, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź w tym dniu w godz. od 9:00 do 12:00 z przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i od 14:00 do 17.30 z przerwą o godz. 15.30 – 16.00.

Księża będą również służyć posługą w konfesjonałach:

w Wielki Czwartek –od godz. 6.30 – 9.30, 14.00 – 17.00

w Wielki Piątek – od 6.30 do godz. 17.00 oraz w nocy od godz. 21.00 – 23:30

4. Wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży o godz. 8.00 spod schodów. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie we wtorek i w środę. W Wielki Czwartek nie będzie adoracji w ciągu dnia. Dopiero po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie adoracja w Ciemnicy, która będzie urządzona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  10600 zł. Bóg zapłać.

7. Zbiórka ministrantów we wtorek tj. 16 kwietnia o godz. 16:00 w Kaplicy św. Jana Pawła II.

8. Rodziny które przyjmą obraz w nadchodzącym tygodniu zapraszamy na Mszę Święta i nowennę w sobotę 27 kwietnia o godz. 8:00.

 

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Mariannę Kopij(lat 89), +Kazimierza Głuca(lat 55), +Juliana Surmiaka(lat 88)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

 

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie dzielimy się chlebem. Niech ten zwyczaj w naszej parafii stanie się okazją do obdarowywania się prawdziwą miłością.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 i 23.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Strażaków z całej naszej parafii prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00  Mieszkańcy Grzechyni

21.00 – 22.00  Związek Podhalan

22.00 – 23.00  Chór parafialny

23.00                Droga krzyżowa dla wszystkich

24.00 – 1.00     Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia

1.00 – 2.00       Akcja Katolicka i Grupa adorująca w Łagiewnikach

2.00 – 3.00       Róże Różańcowe Męskie i Żeńskie oraz Róże rodziców modlących się za swoje dzieci

3.00 – 4.00       Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

4.00 – 5.00    Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przy ul. Wolności

5.00 – 6.00    Grupa Charytatywna, Stowarzyszenie „Kolpinga” i grupy modlitewne parafii

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki, Siostry Albertynki

WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAMY DO OSOBISTEJ MODLITWY

PRZY GROBIE PANA JEZUSA.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego
w Jerozolimie.

Wielka Sobota

Poświęcenie Pokarmów przed kościołem od 9.00 do 14.00 (co pół godziny).

Poświęcenie pokarmów w Grzechyni  i w Dolnym Makowie o 11.00.

W Wielką Sobotę w kościele będą wystawione koszyki na dary dla ubogich. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.00.

O obsługę procesji Zmartwychwstania prosimy strażaków oraz ich rodziny. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 16:15 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity odmawiając część różańca świętego w intencjach polecanych przez wstawiennictwo św. Rity. O godz. 17:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content