Przejdź do treści

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Dzisiaj świętujemy Niedzielę Palmową, pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 13.00, 17.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd pobłogosławienia palm.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i wieczorna Msza święta o godz. 17:00.

W związku z nowymi obostrzeniami od soboty 27 marca wejście do Sanktuarium  na Msze Święte i Nabożeństwa będzie możliwe tylko wejściem bocznym a wyjście nawą główną. Prosimy o dostosowanie się do poleceń służb porządkowych które będą odpowiadały za utrzymanie limitu osób w świątyni. Wierni którzy nie będą mogli wejść do Sanktuarium mogą uczestniczyć w Liturgii na zewnątrz z zachowaniem dystansu społecznego. Komunia święta będzie udzielana również na zewnątrz świątyni przed wejściem głównym.  Jednocześnie informujemy że poza Liturgią Sanktuarium jest otwarte dla każdego na prywatną modlitwę.

Przypominamy że wierni gromadzący się w Sanktuarium na liturii i poza nią zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

2. Spowiedź w Sanktuarium odbywać się będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. od 6.30 do 10.00 oraz od 15.00 do 18.00. W Wielki Czwartek od godz. 6.30 do 11.00 oraz w Wielki Piątek  od godz. 6.30 do 16.30.   W Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+Andrzeja Woźniaka (lat 69); + Zofię Polańską (lat 87)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

 

Intencje Mszalne

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz.  16.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy która w tym roku będzie urządzona w kaplicy św. Jana Pawła II i adoracja do godz. 22.00.

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.00 do godz. 16:30.. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 i 23.00 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

 

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża(celebrans oddaje hołd krzyżowi przez pocałunek, natomiast pozostali wierni poprzez skłon lub przyklęknięcie)  Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Adoracja Pana Jezusa w grobie Pańskim od godz. 20:00 do godz. 17:00 w Wielką Sobotę. Przez cały ten czas będzie możliwość prywatnej Adoracji Pana Jezusa z zachowaniem zasady bezpieczeństwa.

 

Po Liturgii Męki Pańskiej Krzyż będzie wystawiony do adoracji na Ołtarzu Serca Pana Jezusa. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Wielka Sobota

Poświęcenie Pokarmów wokół Sanktuarium od 9.00 do 14.00 (co 15 min). Nie będzie poświęcenia pokarmów w Grzechyni i Makowie Dolnym. Wierni którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym sakramentalium mogą się z nami łączyć duchowo poprzez transmisję online o godz. 10.00 lub odmówić Modlitwę Błogosławieństwa Stołu przez Uroczystym Posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

W Wielką Sobotę przed Sanktuarium będą wystawione puszki na pomoc dla ubogich w zamian za coroczną zbiórkę żywności. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.00.

W czasie procesji kapłan z asystą przejdzie 3 krotnie wokół Sanktuarium, wiernych prosimy o pozostanie na swoich miejscach.

Porządek Mszy świętych w Wielkanoc jak w każdą niedzielę tj. 6.00, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 13.00, 17.00.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę tj. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 13.00, 17.00. . O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

WSZYSTKIE UROCZYSTOŚCI WIELKIEGO TYGODNIA BĘDĄ TRANSMITOWANE NA KANALE YOOTUBE SANKTUARIUM.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

 

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

 

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz.17.00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz.23.00

 

Wielka Sobota – Błogosławieństwo Pokarmów

 

Wielka Sobota – Msza Święta Wigilii Paschalnej

 

Wielkanoc – Rezurekcja

 

Skip to content