Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Wpatrując się we wzór najświętszej z rodzin, módlmy się o laski potrzebne dla współczesnych ojców, matek i dzieci, a także  o należne wsparcie i szacunek dla rodzin w prawodawstwie. O godz.  o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 wspólne kolędowanie.

2. Jutro wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień 2012 roku O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z kazaniem i śpiewem Suplikacji oraz Ciebie Boga wysławiamy. O godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za łaski otrzymane od Boga  w kończącym się roku. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej. Nie powinno być chrześcijanina, który nie odczuwałby w tym dniu potrzeby szczególnej refleksji i modlitwy. O godz. 24.00 Mszą Świętą powitamy nowy 2013 rok.

3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to  46 Światowy Dzień Pokoju.  Na początku każdej Mszy Świętej zaśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za pomodlenie się tym hymnem w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

4. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w naszym Sanktuarium oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00, a w pozostałej części parafii sobotę od godz. 9.00.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

środa 2 stycznia

ks. Proboszcz – os. Tysiąclecia – blok nr 7 od godz. 14:00

ks. Grzegorz – os. Draby, ul. Modrzewiowa, os. Na Stoku od godz. 9:00

czwartek 3 stycznia

ks. Proboszcz– os. Tysiąclecia – blok nr 5 od 13:00

ks. Józef – ul. Słoneczna, ul. Sienkiewicza, ul. Szpitalna, ul. Kościelna  od godz. 9:00

ks. Dariusz – Nowe Bloki od godz. 14:00

 

piątek 4 stycznia

ks. Dariusz – os. Tysiąclecia – blok nr 12 i 13 od 13:30

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Bernadetę Jabcoń

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

intencje mszalne

Skip to content