Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.30 wspólne kolędowanie.

2. W środę ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 48 Światowy Dzień Pokoju.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty codziennie, a dodatkowo w piątek, od godz. 15.00 – 18.00. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek, w Grzechyni, od godz. 9.00 a w sobotę w pozostałej części parafii, od godz. 9.00. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej, nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) zostanie zorganizowany w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Wymarsz po Mszy Św.  godz. 11.00 spod Sanktuarium. Już dziś gorąco zapraszamy.

6. Nasza parafia w dniach 13 – 23 sierpnia przyszłego roku organizuje wakacyjną pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii (11 dni). W programie Lizbona, Fatima i najpiękniejsza część Hiszpanii – Andaluzja. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej oraz w kancelarii i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do końca stycznia. Wpłata zaliczki w wysokości 500 zł.

Porządek kolędy:

poniedziałek 29 grudnia

1. Grzechyniaos. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka  (od godz. 9.00)

2. Grzechynia os. Sulkowa, Malikowa, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy
(od godz. 9.00)

3. Grzechynia os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka, (od godz. 9.00)

Wtorek 30 grudnia

1. Grzechynia os. Głowicówka, Szpakówka (od godz. 9.00)

2. Grzechynia os. Bałosówka, Kowalówka (od godz. 10.00)

3. Maków Dolny os. Pyrowa, Rabowa i domy przy ul. Wolności (od godz. 9.00)

 

Piątek 2 stycznia

1. Grzechynia Zagrody na Kamieńcu (5 domów), os. Macakówka, Kudziówka (od godz. 9.00)

2. Grzechynia os. Wątrobówka, Tatarówka, Dwór  (od godz. 9.00)

 

Sobota 3 stycznia

1. Grzechynia – Zagrody na Kamieńcu (2 domy), os. Zajdówka, os. Wicherkówka (od godz. 9.00)

2. Maków Dolny os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa, domy przy ul. Wolności (od godz. 9.00)

3. Maków Centrum – os. Jazy, ul. Głowackiego (od 10.00)

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Stefana Wicherka (lat 69), + Henryka Kądziołkę (lat 89) i Teresę Kudzia (lat 59)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 28.12

Skip to content