Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.30 wspólne kolędowanie.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek (28 grudzień) Święto świętych młodzianków, męczenników

3. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra, papieża.  O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy.

4. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 49 Światowy Dzień Pokoju.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszami świętymi. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w całej parafii w sobotę, od godz. 9.00. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej, nabożeństwo pierwszej soboty.

6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) zostanie zorganizowany w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Wymarsz po Mszy Św.  godz. 11.00 spod Sanktuarium. Już dziś gorąco zapraszamy. Społeczność katolickiej Szkoły w Dolnym Makowie zaprasza w tym dniu na godz. 15.00 na Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły, oraz wspólne kolędowanie.

7. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Grzechyni odbędzie się 10 stycznia(niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. bilety w cenie 15 zł. do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

8. Od poniedziałku rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy. Można zabrać wodę święconą która znajduje się w kruchcie kościoła.

Porządek kolędy:

poniedziałek 28 grudnia

1. Maków Dolny (ks. Proboszcz) – os. Pykowa, Stanaszkowa, ul. Szkolna i domy przy ul. Wolności – (od godz. 9.00)

2. Grzechynia (ks. Darek) – os. Carchla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy , Za górą (od godz. 9.00)

3. Grzechynia (ks. Józef) – os. Zgudy,Zagrodniki,  Deje, Snozy, Polana, Nowakowka, Skupniówka
(od godz. 9.00)

Wtorek 29 grudnia

1. Grzechynia (ks. Proboszcz) – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy Grzechyńskie (od godz. 9.00)

2.. Maków Dolny (ks. Darek) – os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa, domy przy ul. Wolności

(od godz. 9.00)

3 Grzechynia (ks. Józef) – os. Bałosówka, Kowalówka, Wilkówka (od godz. 9.00)

Środa 30 grudnia

1. Grzechynia (ks. Proboszcz) – P. Bałos, os. Zajdówka, Wicherkowka (od godz. 9.00)

2. Grzechynia (ks. Darek) – os. Głowicówka, Szpakowka  (od godz. 9.00)

3. Maków Dolny (ks. Józef) – os. Mędralowa, Sarnowa, domy przy ul. Wolności (od godz. 9.00)

Sobota 2 stycznia

1. Grzechynia (ks. Proboszcz)– Zarąbki Grzechyńskie,  Cygankówka (od godz. 10.00)

Intencje Mszalne

Skip to content