Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Wpatrując się we wzór najświętszej z rodzin, módlmy się o laski potrzebne dla współczesnych ojców, matek i dzieci, a także o należne wsparcie i szacunek dla rodzin w prawodawstwie. O godz.  o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 wspólne kolędowanie.

2. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień 2013 roku. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z kazaniem i śpiewem Suplikacji oraz „Ciebie Boga wysławiamy”. O godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za łaski otrzymane od Boga w kończącym się roku. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej. Nie powinno być chrześcijanina, który nie odczuwałby w tym dniu potrzeby szczególnej refleksji i modlitwy. O godz. 24.00 Mszą Świętą powitamy nowy 2014 rok.

3. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to 46 Światowy Dzień Pokoju.  Na początku każdej Mszy Świętej zaśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Za pomodlenie się tym hymnem w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w naszym Sanktuarium oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00, a w pozostałej części parafii sobotę od godz. 9.00.

5. W niedzielę 5 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11.00 w sali „Stodoła” dzieci z Zespołu Szkół w Makowie wystawią „Jasełka”. Opłatek parafialny odbędzie się w Sali „Stodoła” w niedzielę 26 stycznia o godz. 16.00. O przygotowanie „opłatka” prosimy mieszkańców Dolnej Białki. Odpowiedzialni za organizację będą: Pani Weronika Białończyk, Pan Edward Jopek, Państwo Biskupowie i Pan Andrzej Szramowiat.

Tradycyjna kolęda u Księdza Kardynała będzie 11 stycznia.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

poniedziałek 30 grudnia 2013

Grzechynia – os. Macakówka, Kudziówka – od godz. 9:00 ks. Proboszcz

Grzechynia – os. Zajdówka, Wicherkówka – od godz. 9:00 – ks. Grzegorz

Maków Dolnyos. Pawlicowa, domy przy ul. Wolności – od godz. 9:00 – ks. Józef

 

czwartek 2 stycznia 2013

Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 7 – od godz. 15:00 – ks. Grzegorz

Grzechynia – os. Głowicówka, Szpakówka – od godz. 9:00 – ks. Józef

Maków Centrum – ul. Orzeszkowej, Sikorskiego, Wolności 3-27, 6-34 – od godz. 15:00 – ks. Dariusz

 

sobota 4 stycznia 2013

Maków Centrum – os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego – od godz. 9:00 – ks. Proboszcz

Grzechynia – os. Zagrody na Kamieńcu, Polakówka Dolna, Mikutówka, Boskówka, Petkówka – od godz. 9:00  – ks. Grzegorz

Maków Dolny – os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa, domy przy ul. Wolności – od godz. 9:00 – ks. Dariusz

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Adama Stopkę

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

 

Skip to content