Przejdź do treści

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27 XII 2009


1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W naszym Sanktuarium modlitwą ogarniamy wszystkie rodziny. Przed Mszą Św. o godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji rodzin.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników

sobota – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła

 

3. W czwartek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień 2009 roku O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z kazaniem i śpiewem Suplikacji oraz Ciebie Boga wysławiamy. Po nieszporach Msza Święta dziękczynna za łaski otrzymane od Boga w kończącym się roku. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej. Nie powinno być chrześcijanina, który nie odczuwałby w tym dniu potrzeby szczególnej refleksji i modlitwy.

O godz. 24.00 Mszą Świętą powitamy nowy 2010 rok.

4. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi – Nowy Rok. Jest
to jednocześnie 43 Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium i w kaplicach jak w każdą niedzielę. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy Świętych.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii w sobotę od godz. 9.00.

5. W sobotę wieczorem odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

6. 3 stycznia o godz. 12.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie kolędowe dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy.

7. W czasie wizyty duszpasterskiej kapłani będą rozdawać foldery z programem Misji Świętych
w naszej parafii, które odbędą się w dniach 27 II – 7 III 2010 r.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom oraz firmie „SUŻYW” za dar serca okazany biednym rodzinom naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ.

 

++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Władysława Moćko, Roberta Aniserowicza i Helenę Sowińską

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Skip to content