Przejdź do treści

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III świętować będą pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji Związku Podhalan. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 majówka Msza Święta wieczorna.

Wczoraj ksiądz Kardynał wyświęcił 17 nowych kapłanów dla naszej diecezji. Wśród neoprezbiterów jest również ks. Tomasz Koszarek, który odbywał u nas praktykę duszpasterską. Ksiądz Tomasz odprawi Mszę Świętą prymicyjną w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostaną pobłogosławieni nowi ministranci dla naszej parafii.

Dzisiaj można nabyć nowy numer „Przemienienia”. W tym wydaniu umieściliśmy zdjęcia dzieci komunijnych. Zapraszamy do lektury naszego czasopisma.

2. Kalendarz liturgiczny:

środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu w Sanktuarium i w kaplicach jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Szpitalną, Kopernika, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

Ołtarz 1 (przy Zespole Szkół św. Jana Kantego) – młodzież z Zespołu Szkół

Ołtarz 2 (przy remizie OSP) – Strażacy

Ołtarz 3 (przy figurze Matki Bożej na Rynku) – 28 Róża Mężczyzn z Białki i 40 Róża Kobiet z Białki

Ołtarz 4 (na schodach kościelnych) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych

O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa. Prosimy również przygotować dzieci do sypania kwiatów. Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, dzieci z klasy II i III w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę, Strażaków z całej parafii, chór parafialny.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Świętej.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Grzechyni os. Wątrobówka i Tatarówka

sobota – Maków os. Mędralowa i Sarnowa

niedziela – Związek Podhalan, Polanę Makowską i Koło Gospodyń z Grzechyni (po Mszy Świętej o godz. 11.00)

piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3. W sobotę pierwsze nabożeństwo czerwcowe. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla młodzieży udającej się na czuwanie lednickie. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. Msza Święta W intencji +Reginy Orkisz od Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i emerytowanych nauczycieli z Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie podhalańskim zostanie odprawiona dniu 27 maja (poniedziałek) o godz. 8.00

6. W dniu 9 czerwca w Łagiewnikach o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja Matki Zofii Czeskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek i Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk, Założycielki Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Sióstr Serafitek). Beatyfikacji dokona Jego Eminencja Angelo Kard. Amato. Wyjazd autokarem spod schodów o godz. 6.30. Cena biletu 15 zł. W kancelarii Parafialnej można się zapisać na wyjazd.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Andrzeja Piątka i Wojciecha Pazdura

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Intencje mszalne

Skip to content