Przejdź do treści

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień kończy okres spowiedzi  i Komunii Wielkanocnej. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj przy kościele można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na remont dużej wieży.

2. Kalendarz liturgiczny:

wtorek –     wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

czwartek – Uroczystość Bożego Ciała

piątek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

3. W czwartek świętować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej udamy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, by publicznie zamanifestować swoją wiarę w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii i uwielbić Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Na procesje zapraszamy dzieci z klas II i III w strojach pierwszokomunijnych
i dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy również strażaków, poczty sztandarowe, orkiestrę, chór parafialny  i wszystkie grupy parafialne.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Krzyżu Misyjnym) – Związek Podhalan

II ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

III ołtarz (przy sklepie p. Bani) – właściciele sklepów

IV ołtarz (na schodach) – rodzice dzieci komunijnych

Za przygotowanie asysty będą odpowiedzialne następujące osoby z Białki: p. Weronika Białończyk, Jan Białończyk, Wiesław Maciaszek, Edward Jopek, Maria Łasak, Jadwiga Włoch. Wszystkich mieszkańców Białki prosimy o pomoc.

W Oktawie Bożego Ciała procesje odprawiać będziemy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek –      Mieszkańcy Grzechyni, osiedla: Sulkowa, Malikowa, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy, Bałosówka, Kowalówka

sobota –     Czciciele Krwi Chrystusa

niedziela – Związek Padhalan, Polanę Makowską i Koło Gospodyń z Grzechyni

4. W poniedziałek o godz. 18.00 neoprezbiter, ks. Jakub Szyrszeń odprawi Mszę Świętą prymicyjną. Będą to jednocześnie prymicje dla Służby Liturgicznej i Ruchy Światło – Życie z naszego dekanatu. ks. Marcin Sędzik odprawi Mszę Świętą prymicyjną w środę 6 VI o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę uroczyście obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Makowskiej. Sumę Odpustową będzie odprawiał ks. bp. Damian Muskus. W czasie Mszy Świętej udzieli również młodzieży sakramentu bierzmowania.

Próby liturgiczne przed bierzmowaniem odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 16.00. Spowiedź święta przed odpustem i bierzmowaniem będzie w środę od godz. 14.00 – 18.00.

W niedzielę i w poniedziałek gościć będziemy w naszym Sanktuarium Telewizję Kraków, która będzie przygotowywać program o naszej parafii.

6. Dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim informuje, że szkoła prowadzi nabór na rok szkolny 2012/2013 w następujących typach szkół: Liceum Ogólnokształcące z nowym kierunkiem – bezpieczeństwo publiczne oraz Liceum Ogólnokształcące z rozszerzonym językiem polskim, językiem obcym i biologią. Tradycyjnie szkoła prowadzi nabór do Technikum w zawodach: technik technologii drewna, technik technologii odzieży, technik usług fryzjerskich oraz w kierunku artystycznym – technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych. Szkoła przyjmuje również uczniów do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w klasie wielozawodowej. Dyrektor i nauczyciele zapraszają gimnazjalistów. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły

7. Związek Samorządów Uczniowskich zaprasza wszystkich chętnych na powiatowy konkurs talentów, który odbędzie się 6 czerwca o godz. 14.00 na estradzie Makowianka koło Straży Pożarnej. W programie – soliści, zespoły muzyczne, kabaretowe, kącik grilowy i wiele innych.

8. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Czestochowy w dniu 16 VI. Koszt 30 zł, zapisy  w kancelarii.

Intencje 3 czerwca

 

Skip to content