Niedziela Trójcy Świętej

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Dzisiaj o godz. 11.00 pobłogosławimy nowych ministrantów. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna.

W przyszłą niedzielę do puszek przy kościele można będzie złożyć ofiarę na pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na wakacje dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

wtorek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Msze  Święte w tym dniu w Sanktuarium i w kaplicach jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy.

W tym roku procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Rynek, Wolności, Paderewskiego, Al. Świerkową i Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

ołtarz 1 (na Rynku przy Figurze Matki Bożej) – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

ołtarz 2 (w bramie Domu Sióstr Serafitek) – mieszkańcy ul. Paderewskiego

ołtarz 3 (przy Al. Świerkowej) – mieszkańcy Al. Świerkowej

ołtarz 4 (na schodach) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Dolnego Makowa. Prosimy również przygotować dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty odbędzie się 17 i 18 czerwca (poniedziałek
i wtorek) przy kościele o godz. 16.30. Próbę poprowadzi s. Łucja.

Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, dzieci z klasy II i III w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę, strażaków z całej parafii, chór parafialny.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Świętej.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Białki, os. Bogaczowa, Czajowa do Pani Weroniki Białończyk

sobota – Maków os. Tysiąclecia blok nr.14, 15, 16

niedziela – Związek Podhalan, Polanę Makowską i Koło Gospodyń z Grzechyni

(po Mszy Świętej o godz. 11.00)

sobota wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 21 czerwca 2014 r. Wyjazd spod schodów o godz. 6.00, a planowany powrót ok. godz. 18.00. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Do dnia 15 czerwca trwają IV Małopolskie Dni św. Jana Pawła II. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w tych szczególnych spotkaniach kulturalnych.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek z naszej parafii odbędzie się w środę 18 czerwca po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła”. Prosimy o wpłatę I raty w kwocie 400 zł.

7. Prosimy, by w tym tygodniu zelatorzy Róż Różańcowych zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu zarejestrowania Róż z naszej parafii.

+ Marię Wicherek lat 89 i Mariannę Barcik lat 82

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne